Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

styl marynistyczny w pokoju dziecka

Pokój dziecka to najbardziej optymistyczne miejsce w całym domu. Dążący do stworzenia kolorowej i zarazem ciepłej aranżacji powinni poznać styl marynistyczny. Dodaje energii i pobudza kreatywność. Nastraja pozytywnie najmłodszych członków rodziny. A także dorosłych, którzy na widok niebiesko-białych pasów przypominają sobie wczasy nad brzegiem morza. Styl marynistyczny bazuje na naturalnych, ponadczasowych materiałach. Drewniane meble uzupełniają bawełniane dodatki w postaci narzuty, zasłon czy dekoracyjnych poduszek. A co konkretnie wyróżnia pokój dziecka w stylu marynistycznym?

Kolorowy pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny niejedno ma imię i świetnie widać to w dziecięcych sypialniach. Niektóre z tych wnętrz są wypełnione bielą i błękitem, które sporadycznie przeplatają inne pastelowe barwy. Jednak styl marynistyczny pokój dziecka pozwala urządzić także w mniej oczywisty sposób. Wystarczy na tle jasnej ściany postawić postarzaną drewnianą komodę, a na brązowe łóżko narzucić nomen omen narzutę w kolorach bieli i błękitu. Skojarzenia z omawianym stylem wywołają też pojedyncze akcenty, na przykład dywanik w marynarskie pasy czy granatowa ściana nad łóżkiem. Przeglądając dodatki w sklepach stacjonarnych i internetowych, można przekonać się o wielu ciekawych połączeniach, inspirowanych marynarskim życiem. A jeżeli pociecha jest nieco starsza, warto włączyć ją w tworzenie aranżacji. Choć brązy nie kojarzą się jakoś szczególnie z młodzieńczą energią, bardzo dobrze sprawdzają się w stylu marynistycznym. Dotyczy to zwłaszcza odcieni piasku, stosowanych w postaci parkietu czy mebli.

Pokój dziecięcy styl marynistyczny dla dziewcząt i chłopców

Choć marynarzami zostają głównie chłopcy, pokój dziecięcy w stylu marynistycznym podoba się także dziewczynkom. Zwłaszcza gdy pojawiają się w nim jasne odcienie niebieskiego, uzupełnione delikatnymi akcentami w kolorze pastelowego różu. Tak stworzoną aranżację uzupełnia się muszelkami, postarzaną skrzynią czy obrazem z latarnią morską. Chłopcom do gustu przypadną zapewne kompasy, liny i węzły marynarskie. Szukając ciekawych pomysłów na pokój dziecięcy styl marynistyczny uzupełnia się dynamiczną czerwienią. Dobrze komponuje się z bielą i błękitem. Przy okazji ożywia wnętrze, czyniąc je ciekawszym. W sypialni dziecka takie dynamiczniejsze akcenty są wskazane, ponieważ maluchy lubią wyraziste barwy. Z drugiej strony w zasadniczym wyposażeniu nie powinno być ich zbyt dużo, ponieważ mają stanowić stonowane tło dla zabawek. Więcej informacji zajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/3-pomysly-na-marynistyczny-styl-w-pokoju-dziecka

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 ⁄ 12 =