Pomysły na nowoczesny salon z wykorzystaniem płyt kartonowo gipsowych

Płyty karton-gips to tzw. sucha zabudowa, która daje wiele możliwości na stworzenie ciekawej aranżacji danego wnętrza. Za jej pomocą można zamaskować wiele mankamentów oraz  stworzyć niebanalne elementy wystroju. Myśląc o unowocześnieniu salonu, wprowadzeniu w nim zmian, warto zdecydować się właśnie na wykorzystanie suchej zabudowy. Jak więc w pełni wykorzystać jej zalety oraz uczynić to zadanie szybkim i nieskomplikowanym? Niniejszy artykuł ma za zadanie zapoznać swoich czytelników z tym tematem, poprzez podanie kilku praktycznych porad oraz ciekawych inspiracji.

Sucha zabudowa w salonie

Płyty karton-gips cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza ostatnimi czasy w polskich domach. Pozwalają na czysty montaż, są łatwe w obróbce, posiadają także gładką oraz równą powierzchnię. Dzięki tym aspektom, pozwalają na szybkie wykończenia wnętrz oraz stanowią bazę pod malowanie czy też tapetowanie ścian.

Jeśli chodzi o wykorzystanie suchej zabudowy w celu stworzenia nowoczesnego salonu, możemy tutaj wymienić kilka elementów, jakie możemy stworzyć za jej pomocą. Są to między innymi:

  • Podwieszany sufit;
  • Ściana działowa;
  • Zabudowa do np. telewizora;
  • Maskowanie rur;
  • Kształtowania ścian

Podwieszany sufit w salonie

Jest to ciekawe i estetyczne rozwiązanie. Pozwala ono na przysłonięcie wszelkich instalacji elektrycznych, ubytków stropu bądź nierówności. Oprócz tego podwieszany sufit daje możliwość ciekawego oraz bardzo rozproszonego oświetlenia naszego pomieszczenia.

Nowoczesna ściana działowa w salonie

Służy ona głownie do oddzielenia pomieszczeń, które są złączone. W nowoczesnym budownictwie, często spotykamy salony z aneksami kuchennymi. Jeśli chcemy oddzielić od siebie te dwa miejsca, wybór ścianki działowej z karton gipsu będzie idealnym pomysłem. Aby konstrukcja zabudowy była solidna oraz odporna na pęknięcia, należy pamiętać o doborze odpowiedniego profilu przy jej montażu, oraz zachowaniu minimum 1 cm luzu od sufitu.

Nowoczesna zabudowa telewizora

Zabudowa na telewizor to pomysł, dzięki któremu nasz salon może zyskać na większej elegancji. Pełni ona jednocześnie element dekoracyjny. Wykonanie jej nie jest skomplikowane. Warto jednak zacząć od naszkicowania projektu takiej zabudowy.

Maskowanie rur

W starym budownictwie możemy zauważyć odsłonięte rury instalacyjne bądź gazowe. Często psują one wygląd naszego wnętrza, ograniczając przy tym pole manewru np. na wstawienie mebli. Decydując się na ich zabudowę, należy pamiętać o uwzględnieniu otworów wentylacyjnych,  które pozwolą na prawidłowe wentylowanie pomieszczenia, a płyty karton gips nie ulegną popękaniu bądź innemu zniszczeniu.

Nowoczesne kształtowanie ścian w salonie

W przypadku kształtowania ścian, za pomocą suchej zabudowy możemy stworzyć z nich meble, jak np. regały, półki. Opcja ta pozwala na zaoszczędzeniu przestrzeni a zarazem stanowi oryginalny pomysł na aranżację salonu.

Reasumując, wykorzystanie suchej zabudowy daje wiele możliwości na odświeżenie oraz unowocześnienie między innymi salonu. Jest to nieskomplikowana oraz szybka metoda, za pomocą której ,można stworzyć niebanalne i oryginalne wnętrza. Oprócz tego jest to praktyczny sposób na zamaskowanie pewnych mankamentów w starym budownictwie.

https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/podstawowe-narzedzia-do-wykonania-suchej-zabudowy

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 + 25 =