Prosty sposób na piękną i trwałą podłogę

Jednym z elementów wystroju wnętrza, który w istotny sposób wpływa na jego wygląd, jest podłoga. Do jej wykończenia używa się najczęściej płytek ceramicznych, drewna lub paneli laminowanych. Te ostatnie cieszą się w ostatnich latach największą popularnością, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej i poznać ich najważniejsze walory.

Nowoczesne laminaty i ich zalety

Wyniki badań statystycznych pokazują, że podłogi laminowane cieszą się niesłabnącą popularnością i są najlepiej sprzedającymi się twardymi pokryciami podłogowymi. Podstawową zaletą tego rodzaju nowoczesnych produktów jest znakomity stosunek ceny do jakości. Panele wyróżniają się efektownym wyglądem i trwałością, a przy tym są zdecydowanie tańsze od płytek ceramicznych lub drewna. Zaleca się korzystanie z produktów oferowanych przez renomowanych producentów, którzy w procesie produkcji korzystają z innowacyjnych materiałów oraz technologii. Wysokiej jakości panele zbudowane są z kilku warstw. Podstawę produktu stanowi warstwa środkowa wykonana z płyty HDF, pokryta od spodu pianką wygłuszającą. Za efektowny wygląd paneli odpowiada artystyczny papier dekoracyjny o niejednolitej fakturze. Dodatkową ochronę przed wilgocią zapewniają impregnowane krawędzie oraz wodoodporna warstwa zewnętrzna. Ogromna ilość kolorów i wzorów imitujących różne materiały pozwala na stworzenie podłogi dostosowanej do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Na wyróżnienie zasługuje również łatwość układania paneli. Stosowane przez producentów systemy montażu sprawiają, że instalacja podłogi przebiega szybko i nie wymaga stosowania kleju.

Elementy wykończeniowe, o których nie wolno zapominać

Aby podłoga prezentowała się efektownie, konieczne jest zastosowanie odpowiednich elementów wykończeniowych. Jednym z najbardziej widocznych są listwy przypodłogowe. Producenci listew mają w swojej ofercie wiele produktów różniących się między sobą kolorem i kształtem. Do dyspozycji klientów są m.in. elementy wykończeniowe z zaokrągloną lub prostą krawędzią, a także o niskim bądź wysokim profilu. W związku z tym, że listy wytworzone z tworzyw sztucznych wyglądają nienaturalnie, zaleca się korzystanie z ekologicznych produktów z płyt MFD wytwarzanych z włókien drzewnych. Do elementów wykończeniowych, o których nie należy zapominać, zalicza się także podkłady izolacyjne. Pomimo tego, że nowoczesne panele posiadają warstwę wygłuszającą, zastosowanie dodatkowego podkładu wykonanego z pianki poliuretanowej zapewnia redukcję hałasu o 25%. W sytuacji, gdy konieczne jest estetyczne połączenie ze sobą dwóch rodzajów podłóg, lub zniwelowanie różnic w poziomie, zalecane jest zastosowanie profili aluminiowych do paneli laminowanych. Aluminiowa konstrukcja mocowana do podłoża za pomocą systemów śrubowych wyróżnia się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju elementy wykończeniowe dostępne są w różnych kolorach, dlatego mogą być dokładnie dopasowane do wyglądu paneli. Zastosowanie wymienionych produktów pozwala stworzyć piękną podłogę, której wygląd zachwyci każdego.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
3 − 1 =