Salon w stylu skandynawskim – inspiracje kolorystyczne

styl skandynawski salon

Szukając pomysłu na wnętrze ciekawe, a zarazem ponadczasowe, warto zwrócić uwagę na styl skandynawski. Urządzane w nim wnętrza wypełniają jasne barwy, przyjemne w dotyku materiały oraz oryginalne dodatki. Te ostatnie służą ożywieniu aranżacji, bazą pozostają natomiast stonowane meble oraz pastelowe ściany. Styl skandynawski można wykorzystać w całym domu. Z uwagi na swoją estetykę i elegancję szczególnie polecany jest w salonie.

Salon w stylu skandynawskim, czyli szaro-białe inspiracje

Aranżacje skandynawskie są wypełnione odcieniami bieli i szarości. Decydując się na salon w stylu skandynawskim z kominkiem, można go nawet urządzić z wykorzystaniem jednej z tych barw. Takie wnętrza nazywane są monochromatycznymi i wbrew pozorom nie są nudne. Dzięki umiejętnemu łączeniu odcieni tego samego koloru, uzyskuje się interesujący efekt wizualny. Wariantów szarości nie brakuje, począwszy od tych wymieszanych z bielą, aż po bardzo ciemne, nasycone odmiany. Biały salon w stylu skandynawskim w bloku także może być ciekawy. Wystarczy połączyć ze sobą chłodniejsze oraz pastelowe odcienie tej barwy. Oba przedstawione kolory pięknie się ze sobą komponują. Połączenie bieli z szarością to w zasadzie kwintesencja stylu skandynawskiego. Jest bezpiecznym pomysłem, nawet gdy nie ma się aranżacyjnego doświadczenia. Eksperci w tej dziedzinie przestrzegają jednak przed zbyt daleko posuniętą surowością wnętrza. Jasnobrązowe akcenty pomogą ją przezwyciężyć.

Salon w stylu skandynawskim z kominkiem, drewnem i naturalnym parkietem

Naturalne materiały są ponadczasowe, wytrzymałe i eleganckie. Warto wypełnić nimi salon w stylu skandynawskim inspiracje czerpiąc wprost u źródła. Mieszkańcy chłodnej północy w swoich aranżacjach chętnie wykorzystują drewno. Dzięki niemu wypełnione bielą i szarościami wnętrza stają się cieplejsze w odbiorze. Naturalny parkiet nie jest być może obowiązkowy, ale na pewno opłaca się w niego zainwestować. Będzie stanowił stylowe tło dla wyposażenia. A ponieważ jest trwalszy od sztucznych produktów, można się nim cieszyć dłużej. Gdy trzeba urządzić elegancki, a przy tym funkcjonalny, salon styl skandynawski aranżacje opiera także na innych drewnianych elementach. Mogą być to deski, podtrzymujące strop. A także meble z naturalnych surowców. Drewno pięknie się prezentuje jako dodatek. Posiadacze kominka powinni zorganizować w salonie miejsce do suszenia polan. Już sam ich widok koi nerwy, przywołując pozytywne skojarzenia z przyrodą oraz ciepłem domowego ogniska. Styl skandynawski chętnie nawiązuje do takiej atmosfery. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/inspirujace-pomysly-na-salon-w-nowym-stylu-skandynawskim

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 + 5 =