Rolety nasadowe, a wewnętrzne – różnice

Kwestie wizualne to nie tylko jeden z aspektów pokazujących różnice pomiędzy roletami nasadowymi a zewnętrznymi. Przede wszystkim jest to sposób montażu. Produkt ten montowany jest na etapie budowy obiektu lub podczas planowanej wymiany stolarki okiennej w obiektach, które istnieją od kilku lat. Są one zintegrowane z oknem. Ich montaż w obiektach, gdzie szyba wraz z ramą znajduje się już na miejscu jest niemożliwy. Z kolei niektóre rolety zewnętrzne zamontować można do elewacji lub okna. Są to tak zwane montaże w otworze lub murze. Wszystko to ma oczywiście wpływ na kwestie wizualne. Rolet zewnętrznych co warto dodać nie da się zabudować, gdyż nakłada się ją na wcześniej przygotowaną elewacje ewentualnie ramę okna.

Skrzynie rolet montuje się na dwa sposoby:

Na elewacji budynku – są one bardzo widoczne, przez co efekt estetyczny pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko jest to najprostsze rozwiązanie, które nie sprawia, że do naszego wnętrza dostaje się mniejsza ilość światła, gdyż skrzynia w całości znajduje się na elewacji nie nachodząc na okno.

Na ramie okiennej – co sprawia, że ilość dostającego się do środka światła dziennego jest mniejsza, ponieważ skrzynka nachodzi na górną warstwę okna. Osoby decydujące się więc na montaż powinny wziąć pod uwagę grubość ramy okiennej i ościeżnicy, a także samej skrzyni.
Natomiast rolety nadstawne wizualnie spełnią nasze oczekiwania, gdyż mają one zabudowane skrzynki. Są więc dla nas niewidoczne. Tak jak już zostało wspomniane środek skrzyni znajduje się wewnątrz skrzynki, przez co jest to opcja, z jakiej skorzystamy na etapie budowy.

Rolety nadstawne nie są jednak pozbawione wad. Osłabiają one izolację termiczną budynku tam, gdzie zlokalizowana jest skrzynia rolety. Dlatego decydując się na owe rozwiązanie należy zadbać o to, aby wybrany model miał dodatkową izolację. W związku z owym mankamentem producenci wychodzą na przód swoim klientom proponując rozwiązanie, które łączy ze sobą rolety nadstawne z roletami zewnętrznymi. Mianowicie całość jest otynkowywana. Jednak i w takiej sytuacji z takiego rozwiązania można skorzystać tylko i wyłącznie na etapie budowy.

Podsumowanie

Rolety zewnętrzne:
– Zamontować można je w dogodnym dla nas momencie
– Brak ingerencji w izolację termiczną ścian budynku
– Decydując się na rodzaj rolet montowanych na elewacji mamy większą odległość od okna. W ten sposób powstaje tak zwana poduszka powietrzna, która sprawia, że mamy dobrą izolację.
– Brak możliwości zabudowy w wyniku czego estetyka pozostawia wiele do życzenia
Rolety nadstawne:
– Montuje się je jedynie na etapie budowy lub wymiany stolarki okiennej
– Skrzynki bez dodatkowej izolacji naruszają izolację termiczną budynku
– Brak ingerencji w wygląd elewacji poprzez fakt, iż całość jest zabudowana
Rolety zewnętrzne podtynkowe:
– Również montuje się je na etapie budowy lub wymiany stolarki okiennej
– Sposób montażu sprawia, iż zachowamy właściwości izolacji termicznej
– Również są zabudowane dlatego całość nie ingeruje w wygląd elewacji

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 − 21 =