Pokój dziecka w centrum uwagi

Rodzice troszczą się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Nic dziwnego, są przecież ich największym skarbem. Pragną podarować im przysłowiową „gwiazdkę z nieba”. Urządzając dom czy mieszkanie nie możemy pominąć w nim pokoju dedykowanego specjalnie dla dziecka. Aranżując dziecięcą oazę należy zwrócić uwagę na bardzo wiele czynników.

Ważne jest, aby dziecko dobrze się w tym pokoju czuło. Chciało tam spędzać czas i zapraszać przyjaciół. Lecz nade wszystko ważne jest jego bezpieczeństwo. Wybierając farby do pomalowania przestrzeni wymagającej szczególnej troski, zdecydujmy się na te o jak najmniejszej toksyczności. A także takie, które ułatwiają oczyszczenie powietrza w pokoju. Obecnie mamy szerokie możliwości wyboru w tej materii.

Farba do zadań specjalnych

Są farby akrylowe, które pozwalają na niemal natychmiastowe zagospodarowanie remontowanej przestrzeni. Wystarczy, że farba wyschnie po pomalowaniu. Jej ogromną zaletą jest to, że jest na bazie wody. Idealnie nadaje się do pokoju dziecka. Ale szybki czas schnięcia i gotowość do dalszego urządzania to nie wszystko. Owszem, czas odgrywa bardzo ważną rolę, ale zdrowie jest najważniejsze. Warto poszukać farby, która nie tylko sama nie będzie emitować szkodliwych substancji, ale także ograniczy ich emisję we wnętrzu.

Jak oczyścić powietrze w pokoju dziecka?

Taka jest farba Magnat Sypialnia Pokój dziecka. Jako farba nowej generacji polecana jest, np. alergikom. Pozwala ograniczyć symptomy, takie jak kaszel, łzawienie oczu. Oczyszcza powietrze, którym oddychamy przez wyłapywanie z niego cząsteczek niekorzystnych dla naszego zdrowia. Zamienia cząsteczki formaldehydu w parę wodną i czyni przez to przestrzeń bezpieczną do życia. Formaldehyd, bowiem w nadmiarze silnie uczula. A, że jest wszechobecny w naszym otoczeniu (stosowany do wyrobu włókien chemicznych, żywic syntetycznych, barwników; jest też konserwantem) łatwo o jego nadwyżkę w organizmie. Dlatego, jeśli to możliwe powinniśmy starać się obniżać jego stężenie w otaczającej nas przestrzeni.

Więcej o ochronie przed szkodliwym działaniem czynników drażniących w powietrzu naszego domu i sposobach na ich eliminację dowiesz się z artykułu: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/farba-oczyszczajaca-powietrze-do-sypialni-i-pokoju-dziecka.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
5 + 24 =