Kolory elewacji domów w stylu Hampton

Southampton oraz East Hampton to nadmorskie kurorty, do których chętnie zjeżdżają zamożni Amerykanie. Szczególnie lubiane jest to miejsce przez mieszkańców Nowego Yorku. To właśnie od tych miejscowości, swoją nazwę wziął styl Hampton nawiązujący do tego, jak wyglądają tamtejsze budynki. Styl ten oczywiście nierozerwalnie łączy się z plażą, wakacyjnym klimatem, ale również i luksusem. Czy można zatem w Polsce inspirować się tym stylem, wykonując swoją własną elewację?

Jak wygląda elewacja w stylu Hampton?

Oczywiście można w tym stylu znaleźć wiele inspiracji także dla siebie i bez wątpienia warto ich poszukiwać. Elewacje tamtejszych budynków zazwyczaj wykonywane są z paneli, co nadaje im lekkości i sprawia, że świetnie komponują się one z nadmorskim klimatem. W Polsce bez problemu można się tym zainspirować i stworzyć elewację pokrytą deską lub też panelami lub materiałami, które świetnie będą to imitować. Taki dom z pewnością będzie się wyróżniał wśród innych, które zazwyczaj mają standardową, otynkowaną elewację w jednolitym kolorze.

A jakie kolory elewacji są modne w stylu Hampton? Barwy, które dominują w tym stylu to przede wszystkim biel, delikatny błękit, brąz, szarość, beż oraz srebro. Znajduje się jednak tutaj również miejsce na bardziej wyraziste barwy, takie jak chociażby granat. Jest to zatem styl bardzo elegancki, oscylujący wokół barw, które nawiązują bezpośrednio do klimatu morskiego.

Jak urządzić wnętrze w stylu Hampton?

Elewacja w stylu Hampton może skłonić nas do tego, aby wnętrze również utrzymać w podobnym klimacie. Bez wątpienia wówczas wszystko będzie ze sobą należycie współgrało oraz harmonizowało. Co może znaleźć się we wnętrzu domu, utrzymanego w podobnej kolorystyce i stylistyce? Warto postawić bez wątpienia na motywy typowo marynistyczne. Styl Hampton inspiracje czerpie bowiem właśnie z tej tematyki – morskiej. Można zatem zdecydować się na posiadanie w domu jakichś muszli, kotwic lub też lampionów. Również strój marynarza może okazać się dla nas bardzo dobrą inspiracją. Nowoczesny styl Hampton to oczywiście nie tylko granatowo-białe pasy, ale mimo wszystko należy znaleźć na nie miejsce. Można pokusić się o zakup pufy w takim motywie lub też jakiegoś małego dywaniku. Dobrze taki styl sprawdza się chociażby w łazience, optycznie powiększając ją i sprawiając, że prezentuje się ona naprawdę interesująco.

Musimy urządzając takie wnętrze cały czas pamiętać jednak o tym, że styl marynistyczny to jedynie dodatki oraz detale. Trzeba zachować w nich umiar, ponieważ bardzo szybko mogłyby one przytłoczyć całą przestrzeń. Warto skupić się na tym aby były one tylko i wyłącznie detalami, a nie odgrywały główną rolę we wnętrzu.

Reszta mebli czy też materiałów powinna być raczej w stonowanej kolorystyce. Dobrze się tutaj sprawdzi jasny beż, biel oraz błękit. Gdzieniegdzie może pojawić się również granat oraz czerń, na pewno będą one stanowiły dobry kontrast dla reszty pomieszczenia.

Jak natomiast wykończyć podłogi w takich domach, stylizowanych na Hampton? Może być to dla nas trudnym zadaniem, tymczasem najlepiej jest skupić się po prostu na drewnie. Można zdecydować się na wybór drewna egzotycznego. Będzie miało ono bowiem nietypową kolorystykę oraz naturalne usłojenie. Na pewno zwróci uwagę gości. Jednak w tym przypadku najważniejsze są jego zalety typowo użytkowe. Drewno egzotyczne jest trwałe oraz wytrzymałe. Nawet po bardzo długim okresie jego użytkowania, ono wciąż jest w stanie wyglądać bardzo dobrze. Tymczasem urządzając wnętrze, warto inwestować w solidne materiały.

Zaczerpnij więcej inspiracji z poradnika na https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/kolory-elewacji-domow-w-stylu-hampton-zainspiruj-sie

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 17 =