Kolor miętowy w salonie – poradnik

Kolor miętowy to wprost wymarzony wybór do wnętrz w stylu retro. Do niedawna barwa ta kojarzyła się przede wszystkim z aranżacją łazienki, gdzie niezawodnie wprowadzała atmosferę czystości i świeżości, jednak obecnie sytuacja uległa zmianie. Miętowy stał się jednym z najpopularniejszych odcieni w świecie projektowania wnętrz i zaczął się pojawiać praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od wspomnianej łazienki, poprzez kuchnię i sypialnię, a na salonie skończywszy. W tym ostatnim przypadku stał się wprost wymarzonym dopełnieniem aranżacji w stylu retro dając efekt ponadczasowej elegancji i szyku.

Kolor miętowy – salon

Miętowy kolor ścian w salonie doskonale sprawdza się zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi barwami. Świetnie prezentuje się z odcieniami neutralnymi, zwłaszcza z bielą, ale również z beżami, kremami, szarościami, pudrowym różem, a nawet granatem. We wnętrzach utrzymanych w konwencji retro dobrym wyborem będzie połączenie świeżej zieleni z bielą lub kolorem kremowym. Biały sufit optycznie powiększy wnętrze i wprowadzi w nie więcej światła, podobnie jak pomalowanie jednej ściany najlepiej tej, na której znajduje się okno, na jasny kolor. Ciekawą propozycją są również tapety. Chcąc uzyskać efekt przypominający starą, arystokratyczną rezydencję możemy wybrać model miętowy z delikatnymi wzorami utrzymanymi w odcieniach écru lub złota. Wartym polecenia rozwiązaniem jest też sztukateria ścienna. Białe listwy sufitowe i podłogowe czy dekoracyjne gzymsy stworzą wykwintną i szykowną aranżację.

Meble i dodatki

Miętowy kolor ścian w salonie retro wymaga dobrania odpowiednich sprzętów i dodatków. Doskonale będą się prezentować antyczne lub stylizowane meble wykonane z drewna i pomalowane na kolor brązowy. Chcąc uzyskać jak najbardziej oryginalny efekt warto wybrać się na targ staroci, gdzie często pojawiają się ciekawe egzemplarze w okazyjnych cenach. Co prawda czasami wymagają one lekkiego odświeżenia, jednak przy odrobinie dobrych chęci, pracę tę z powodzeniem można wykonać samemu. Dobrym wyborem będzie komoda na giętych nóżkach, rustykalny kredens, czy elegancki stoliczek. Nie można oczywiście zapominać o rzeczy najważniejszej, czyli meblach wypoczynkowych. Duża sofa i fotele, najlepiej utrzymane w rustykalnej konwencji, z drewnianymi detalami i kontrastowym obiciem będą definiować nastrój salonu. Dopełnieniem takiej aranżacji będą dodatki. Porcelanowy wazon, mosiężny świecznik czy lampa sprawią, że całość będzie wyglądała autentycznie i zyska niepowtarzalny charakter. Więcej informacji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/salon-w-kolorze-mietowym-przyklady-aranzacji

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
33 ⁄ 11 =