Do góry
Budownictwo

Salon z lustrem na ścianie – najlepsze sposoby aranżacji

Lustro to jeden z niezbędnych elementów aranżacji każdego wnętrza. Dzięki niemu możemy przede wszystkim wykonać podstawowe czynności, takie jak ubranie się lub dbanie o codzienną pielęgnację. We współczesnych projektach popularne jest umieszczanie w domu dużych luster, a niekiedy nawet pokrywanie lustrem całej (lub znacznej części) ściany. Jak dobrać wielkość lustra? Gdzie umieścić lustro w salonie? Jaki kształt i lustra wybrać?

 

Lustra na ścianie w salonie

 

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jako część wspólna, jest wykorzystywany do spędzania czasu z innymi domownikami, przyjmowania gości oraz spędzania wolnego czasu. Dlatego bardzo ważne jest, aby urządzić go w odpowiedni sposób. Obecnie panuje moda na otwieranie przestrzeni. Pomagają nam w tym antresole, duże okna i właśnie lustra. Umieszczając je na ścianie w salonie możemy:

 

  • optycznie powiększyć przestrzeń

 

  • urozmaicić i upiększyć wnętrze

 

Zastanówmy się zatem jak wybrać lokalizację oraz rozmiar lustra, tak aby idealnie ozdabiał przestrzeń w naszym salonie.

 

Gdzie powiesić lustro – przykładowe aranżacje

 

Nie ma konkretnego miejsca, w którym najlepiej powiesić lustro. Uzależnione jest to od ogólnego wystroju i urządzenia salonu. Kilka przykładowych propozycji umiejscowienia lustra to:

 

Lustro nad kanapą w salonie

 

Zabieg, który optycznie powiększa przestrzeń, ponieważ odbija się w nim całe pomieszczenie. Kanapa z reguły stanowi centrum salonu, a więc umiejscowienie nad nim lustra zdecydowanie doda mu optycznie kilku metrów kwadratowych.

 

Lustro nad komodą

 

Takie rozwiązanie ma wiele praktycznych zastosowań. Może posłużyć np.  jako prowizoryczna toaletka lub po prostu miejsce, przy którym możemy dokończyć ubieranie się lub dobrać dodatki (założyć czapkę, etc.)

 

Okrągłe lustra w salonie 

 

Alternatywą do klasycznych, prostokątnych lub kwadratowych luster, są te okrągłe, dodające elegancji i charakteru.  Dzięki zastosowaniu ich możemy stworzyć bardzo nowoczesne wnętrze. Rozmiar lustra możemy dobrać według indywidualnych preferencji oraz wystroju, panującego w naszym salonie. Możemy stworzyć mozaikę z małych luster lub zdecydować się na jedno większe.

 

Lustro na całej ścianie w salonie – otwarta przestrzeń i nowoczesność

 

Duże lustro na całą ścianę kojarzy nam się głównie z przedpokojem, ale coraz częściej projektanci decydują się na zaaranżowanie go właśnie w salonie. Skłania ich do tego chęć otworzenia i powiększenia przestrzeni. Ściana pokryta lustrem z pewnością robi wrażenie i sprawia, że pomieszczenie staje się nowoczesne i wyjątkowe.

 

Aranżacji z lustrem jest naprawdę wiele. W zależności od ogólnego wystroju i projektowej wizji możemy użyć go w salonie na różne sposoby. Niezależnie od tego, czy lustro powiesimy nad telewizorem, kanapą, komodą, czy na całej ścianie, jest to produkt, który pomoże nam w stworzeniu nowoczesnej i świeżej przestrzeni. Poza praktycznymi funkcjami, jak np. przeglądanie się w odbiciu, lustra mają właściwości otwierające przestrzeń, co jest bardzo pożądanym efektem we współczesnych aranżacjach.

 

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/salon-z-lustrem-na-scianie-najlepsze-aranzacje

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz