Do góry
Budowa i remont

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Klasyczna elegancja, konsekwencja i dystynkcja, a z drugiej strony sielska, domowa atmosfera, subtelnie wprowadzona przez delikatne detale. Styl angielski z pewnością spodoba się tym, którzy chcieliby wyciągnąć, co najlepsze z tradycji i nowoczesności jednocześnie. Ten styl pozwala na stworzenie atmosfery vintage, inspirowanej wiejskimi domkami Anglii, a także minimalistycznej klasy. Kuchnie w stylu angielskim są eleganckie, ale przytulne, nie przypominają sterylnych laboratoriów jak nowoczesne wnętrza z katalogów – to miejsca rodzinne, „z dusza”, gdzie od razu przychodzi ochota na popołudniową herbatkę i rozmowy. Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Biała kuchnia w stylu angielskim

W stylu angielskim króluje biel. Szczególnie popularne są jej przełamane odcienie – antyczna biel, écru, a także beże, jasne szarości i pastele. Chętnie wykorzystywany jest także naturalny kolor drewna. Drewno to wszechobecny materiał w angielskiej kuchni. Meble, boazerie, podłogi najczęściej są wykonane właśnie z drewna. Ciekawym akcentem może być także wyrazisty mahoń lub ciemna zieleń.

W kuchni w stylu angielskim niezwykle istotne są dodatki, dopełniające całości. Może to być na przykład zegar w stylu retro, kwiatowe zasłonki lub poduszki na krzesłach, a także kryształowa patera. Styl angielski to nie tylko elegancja, ale też sielski klimat „cottage”. Wiejski i przytulny charakter wnętrza podkreślą koronkowe bieżniki, zazdrostki z lnu lub tkaniny ze scenkami rodzajowymi. Możesz pójść jeszcze bardziej w stronę rustykalnych inspiracji, wieszając warkocz z czosnku i stawiając bukiety suszonych kwiatów w miedzianych lub glinianych wazonach. Klimat podkreślą belki stropowe oraz naturalne drewno.

Kuchnia w stylu angielskim nosi też znamiona kolonializmu. Znajdzie się więc tam miejsce na wpływy z dalekich kultur. Tradycyjne meble mogą być wykończone blatami z egzotycznego drewna, a naczynia kością słoniową czy elementami z masy perłowej.

Meble kuchenne w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim to bogactwo zdobień. Proste fronty ozdobione są uskokami i frezowaniem urozmaicającymi ich powierzchnię. Pełno jest rzeźbień, przeszkleń. Uchwyty wykonane są w stylu klasycznym, z malowanej ceramiki lub z metalu. Oprócz tradycyjnych szafek znajdzie się miejsce na kredens lub podwieszaną górę od kredensu, który zaprezentuje ozdobną porcelanę. Nie można zapomnieć o okapie – przypomina obudowę kominkową i jest bogato zdobiony. Stoły i krzesła wsparte są na ozdobnych nogach kabriolowych.

Kuchnia w stylu angielski nowocześnie

Styl industrialny w tradycyjnej, angielskiej kuchni? Czemu nie. W końcu to w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się wielka rewolucja przemysłowa, do której pośrednio nawiązuje chłodny i surowy styl designerskich loftów. Styl industrialny doda nowoczesności Twojej kuchni. Wykończ ją geometrycznymi kafelkami, blatami z drewna pełnego spękań i sęków. Charakteru industrialnego dodadzą także żeliwne lampy i metalowe dodatki w kolorze czarnym. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/stylowa-kuchnia-w-stylu-angielskim-najciekawsze-inspiracje

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz