Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest nowoczesnym pomysłem na urządzenie mieszkania lub domu. Cechuje się przede wszystkim jasnymi kolorami, w których zdecydowanie przoduje biel. Poza tym, nurt ten uwielbia dużo przestrzeni, o którą wbrew pozorom łatwo zadbać, nawet w mniejszym pomieszczeniu. W tym artykule pokażę kilka pomysłów na to, jak zaaranżować mieszkanie w bloku na nowoczesny, skandynawski styl.

Salony w świetle

Światło jest ważnym elementem urządzania mieszkania. W stylu skandynawskim konieczne jest odpowiednie dobranie oświetlenia do układu pokoju, tak aby nadać chłodnemu wnętrzu więcej ciepła. Również ważnym jest dobranie odpowiedniego wyglądu lamp, których funkcją jest nie tylko dawanie światła ale także potraktowanie ich jako dodatkowej ozdoby.

Natura i prostota

Podstawą stylu skandynawskiego jest wykorzystanie naturalnych budulców oraz jasnych kolorów. Szczególnie dobrym pomysłem jest wykorzystanie drewna oraz jego wybielenie co da doskonały efekt pokazujący, iż nie boimy się ryzykować i chętnie próbujemy nowych rozwiązań, aby ładnie ozdobić swoje mieszkanie. Drewno ociepla wnętrze, z kolei biel je ochładza, razem wyglądają doskonale utrzymując balans w temperaturze barw. Dzięki bieleniu drewna, jesteśmy w stanie lepiej podkreślić ozdoby, bo w końcu każdy wie, że lepiej widoczne jest to co znajduje się na jasnym tle. Działa tutaj graficzna zasada „czarno na białym”. Oczywiście nie musimy ograniczać się jedynie do czarnych, ciemnych dodatków. Więcej o bieleniu drewna znajdziecie pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/bielenie-i-postarzanie-drewna-poradnik-krok-po-kroku

Dodatki w prostym stylu

Chociaż nurt skandynawski aranżacji mieszkań cechuje się minimalizmem, nie musimy zrezygnować z miłych oku dodatków. Charakterystyczną dla tego nurtu biel warto czasami przebijać cieplejszymi barwami, jak na przykład brąz, czerwień czy pomarańcz. Kolorystyka ta, szczególnie w przypadku przyjemnych w dotyku obić fotelów, puf czy sof doskonale sprawdzi się w utrzymaniu uczucia komfortu i przytulności urządzanego wnętrza. Dobrym pomysłem jest zakup obrazów przedstawiających kolorową sztukę nowoczesną. Dzięki temu wprowadzimy także trochę kultury do naszego domu a także na pewno zyskamy w oczach naszych gości.

Tkaniny i dywany

Styl skandynawski nie tylko cechuje się nowoczesnym wyglądem ale także wykorzystaniem ekologicznych budulców do ozdoby wnętrz. Ktoś kto stawia na ten nurt aranżacyjny pokazuje, że dba o środowisko i chętnie wykorzystuje nietoksyczne farby, naturalne drewna a także, co ważne, wełny i len. Wnętrza możemy ocieplić tkaninami i dywanami, najlepiej wykonanymi z naturalnych składników.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
2 + 4 =