Do góry
Budownictwo

Kuchnia w stylu toskańskim – inspiracje

kuchnia w stylu toskanskim

Toskania zachwyca pięknem krajobrazów, romantyczną architekturą oraz sielskim, leniwie toczącym się życiem. Nic zatem dziwnego, że region ten niezmiennie przyciąga tysiące turystów, którzy z żalem wyjeżdżając marząc o jak najszybszym powrocie. Jest jednak sposób, aby chociaż fragment tego ponadczasowego piękna i atmosfery przenieść do własnego mieszkania – wnętrza domów w stylu toskańskim.

Wnętrza w stylu toskańskim

Oprócz przyjemnych, wakacyjnych skojarzeń wystrój wnętrz w stylu toskańskim posiada szerokie spectrum innych atutów. Przede wszystkim jest on ponadczasowy i z powodzeniem opiera się zmieniającym się nieustannie trendom. Więcej nawet, dzięki upodobaniu do naturalnych materiałów, prostych, funkcjonalnych rozwiązań oraz barw zaczerpniętych z otaczającej nas przyrody, doskonale wpisuje się on w dominujące obecnie estetyki. Dzięki temu aranżacje w stylu toskańskim pasują nie tylko do domów tradycyjnych, ale również nowoczesnych.

Wnętrze w stylu toskańskim – jak urządzić?

Urządzając mieszkanie w stylu toskańskim trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wystarczającą ilość światła, najlepiej dziennego. Aby wnętrze wydawało się bardziej przestronne, najlepiej zdecydować się na typowe dla tego regionu barwy, czyli żółcie, pomarańcze, ciepłe brązy, beże i biele. Ściany można pomalować na któryś z tych odcieni lub pozostawić je nie wykończone. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie stworzy wrażenie autentyczności, ponieważ często spotyka się je w starych, toskańskich domach. Ponadto, warto zadbać o odpowiednią ilość zieleni, która nie tylko stworzy pozytywną atmosferę, ale również poprawi mikroklimat pomieszczenia. W salonie, jadalni czy sypialni mogą to być kwiaty ozdobne, w kuchni natomiast nie może zabraknąć świeżych, pachnących ziół w doniczkach. Jeżeli chodzi o same meble, to te powinny być wykonane z drewna i, najlepiej, pomalowane lekierobejcą lub po prostu zabezpieczone olejem. Świetnie będą też prezentowały się sprzęty w kolorze białym wprowadzając przy tym do wnętrza dodatkową porcję światła. Jako dekoracje dobrze sprawdzą się gliniane naczynia, romantyczne kwietniki na toczonych lub giętych nóżkach oraz drobne gadżety ozdobione geometrycznymi lub kwiatowymi wzorami. Nie może zabraknąć obrusów, firanek, serwetek, pledów i innych tekstyliów. Efektem takiego zestawienia będzie ciepłe, nastrojowe wnętrze niepozbawione elegancji. Będzie ono idealnym wyborem dla osób ceniących sobie życie rodzinne, wypoczynek we własnym mieszkaniu i lubiących spędzać dużo czasu w zaciszu domowym. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/klimat-wloch-w-aranzacjach-wnetrz-w-stylu-toskanskim

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz