Do góry
Wnętrza i dekoracje

Zlewy kuchenne. Rola w procesie aranżacji kuchni

Zlew jest jednym z najważniejszych elementów naszej kuchni. Nie można wyobrazić sobie kuchni bez tego elementu. Dlatego też każdy oglądający zlewy kuchenne do swojego domu musi pamiętać, że ważny jest nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Wielkość naszego zlewozmywaka zawsze jest uzależniona od dwóch czynników. Pierwszy to wielkość naszej kuchni, a drugi ilość osób zamieszkałych w domu i obecność zmywarki. Dla jednej osoby posiadającej zmywarkę w zupełności wystarczy zlew jednokomorowy.

Jednak, gdy mamy większą rodzinę czasami mimo dużej zmywarki potrzebujemy zlewu dwu lub trzy komorowego, najlepiej z ociekaczem. To, jaka będzie forma naszego zlewu, ale też kształt i kolor musimy dostosować do dostępnej powierzchni, oraz stylu kuchni. Tak samo jest z materiałem. Solidne zlewy kuchenne wykonane są z kamienia, ale są za to bardzo drogie. Pieniądze jakie jednak wydamy na taki zlew zwrócą się z nawiązką w trakcie użytkowania.

Zlew dwukomorowy narożny

zlewZlewy dwukomorowe narożne, składają się z dwóch komór po środku z miejscem na kilka schnących naczyń. Mają one wady jak i zalety. Dostęp do zlewu ma tylko jedna osoba w danym momencie. Wiele osób uważa taki zlew za niepraktyczny. Podczas przesuwania baterii z jednego zlewu do drugiego możemy pochlapać kuchnię. Poza tym stojąc przy zlewie blokujemy nie tylko szafkę pod zlewem, ale też te obok. Zlew narożny nie jest dobrym rozwiązaniem przy małej kuchni.

Wielkość zlewu

W zależności od wielkości naszej kuchni, oraz rodziny możemy pozwolić sobie na różne rodzaje zlewu. Może to być zlew jednokomorowy, najczęściej dla singla, ale tylko gdy mamy zmywarkę. Warto również pomyśleć o ociekaczu, zwłaszcza gry w szafkach nie ma miejsca na suszarkę.

W przypadku gdy mamy większą rodzinę egzamin zda dwu albo nawet trzykomorowy zlew z ociekaczem, również w połączeniu ze zmywarką. Gdy jesteśmy ograniczeni wielkością kuchni nie inwestujmy w zlewy narożne, ale zadbajmy o to, aby zmywając nie blokować dostępu do szafek. Ustawienie zmywarki w kuchni zależy od inwencji właściciela, ale najwygodniej jest, gdy stoi po lewej stronie zlewu.

Więcej pomysłów na nowoczesną i praktyczną kuchnię znajdziesz w serwisie firmy Deante.

Lubisz to? Podziel się!

3 komentarze dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. Anka W. 22 maja 2014 at 16:23 - Reply

    Bardzo przydatny poradnik…odnalazłam tu wiele cennych informacji

  2. Ekopan 3 lipca 2014 at 13:41 - Reply

    Ciekawy artykuł, wszystko wątpliwości zostały rozwiane :)

  3. gasam 8 września 2014 at 16:27 - Reply

    W mojej nowej kuchni na pewno będzie zlew dwukomorowy, spędzam w niej dużo czasu, i cenię sobie wygodę. Nie śpieszę się. Nie kupuje najtaniej. W kuchni koniecznie chciałam mieć duże okno, i udało się.

Dodaj komentarz