Do góry
Wnętrza i dekoracje

Wykorzystanie przestrzeni czyli jak urządzić łazienkę z wnęką

Urządzenie mieszkania może być ciężkie, szczególnie że nie mamy wpływu na układ ścian, musimy urządzać wszystkie pokoje wokół tego, co już jest.
Czasami rozmiar jakiegoś pokoju czy też jego bryła może nam nie odpowiadać, szczególnie jeżeli w pomieszczeniu znajduje się wnęka, z którą nie wiadomo co zrobić.
W tym tekście przeczytasz o wielu pomysłach na wykorzystanie przestrzeni w łazience, wnęka wcale nie musi być twoim wrogiem, a nawet może twoją łazienkę uczynić bardziej funkcjonalną.

Prysznic w łazienkowej wnęce

Wnęka może być dobrą alternatywą dla umieszczenia w niej prysznica. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba kupować całej kabiny prysznicowej, a cały środek możemy udekorować najróżniejszymi kafelkami i różnymi rozwiązaniami, dodatkowo kafelki łatwo jest utrzymać w czystości, wystarczy tylko przetrzeć mokrą ścierką.
Takie rozwiązanie jest niesamowitym wykorzystaniem przestrzeni, wnęka nie musi być jedynie miejscem, w którym schowamy wszystko, może być bardzo użyteczne, funkcjonalne oraz ładnie zrobione.
Dzięki wnęce zachowana jest również większa prywatność, nie widać osoby myjącej się dlatego dzięki temu rozwiązaniu kilka osób może bez krępacji korzystać z łazienki w tym samym czasie, więc ostatecznie nie tylko będzie oszczędnością miejsca, ale również czasu.
Taki prysznic można ładnie udekorować nie tylko wcześniej wspomnianymi płytkami, ale również cegłą, betonem czy marmurem. Prysznic może dekorować łazienkę lub nawet nadać jej kontrastu, dzięki ciemnemu wykończeniu kabiny prysznicowej, biała łazienka nabierze fajnego charakteru oraz stanie się ciekawsza i nie będzie już zwykła.
Przeciągnięcie kafelków z podłogi do prysznica, ładnie uzupełni łazienkę i cała będzie piękną kompozycją.

Toaleta we wnęce

Toaleta kojarzy się raczej z czymś nie za ładnym, nawet sam jej wygląd nie jest za piękny, dzięki wnęce można ją w fajny sposób schować.
Toaleta nie tylko idealnie się zmieści w takiej wnęce, ale również da więcej intymności osobie, która z niej korzysta. Również nie będzie pierwszym, co zobaczymy po wejściu do łazienki, a związane z nią skojarzenia zostaną schowane.
Idealnym pomysłem również będzie wykorzystanie powierzchni nad nią. Dużo szafek oraz półek zawsze przyda się w łazience, w końcu gdzieś trzeba chować różne kosmetyki, zapasy mydła czy papieru toaletowego. Zbudowanie szafki nad toaletą będzie kolejnym niesamowitym wykorzystaniem miejsca, którego nigdy nie za wiele.

Półki w łazience we wnęce

Kolejnym pomysłem są wspomniane już wcześniej półki, wstawione od góry do dołu łazienki będą robiły za pewien rodzaj pojemnej szafy.
Do korzystania z łazienki jest potrzebnych wiele rzeczy, na które szkoda jest oddać miejsce z własnej szafy. Ręczniki, szlafroki, kosmetyczki, mydła oraz środki do czyszczenia zajmują bardzo dużo miejsca, dlatego dodatkowa szafka zawsze będzie użyteczna.
Półki również można ładnie udekorować, zamontować pod nimi ledy, które podczas relaksującego momentu w wannie nadadzą spokojnego klimatu i będą dodatkowym oświetleniem łazienki.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły znajdą swoje miejsce w twoim mieszkaniu, każdą wnękę da się wykorzystać, nawet tą pozornie niewielką.

 

Zaczerpnij więcej inspiracji z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/waska-lazienka-z-oknem-niebanalne-pomysly-aranzacyjne

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz