Poprawny montaż baterii łazienkowych

Fascynujące projekty łazienek domowych i tych obserwowanych w przestrzeni działalności gospodarczych mówią o dużej różnorodności baterii łazienkowych oraz innych akcesoriów pomocnych w codziennej higienie.

Ekonomicznie podchodzące do życia osoby chciałyby jednak oszczędzić na kosztach montażu i przynajmniej niektóre prace wykonać w pełni samodzielnie lub ewentualnie wymienić zużyte baterie łazienkowe. Nie jest to proces, aż tak trudny- jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. W artykule otrzymasz kilka właściwych porad montażowych, dotykających głównie tematyki baterii łazienkowych.

Montaż baterii łazienkowych

Przed zajęciem się montażem baterii łazienkowych przydałoby się skompletować niezbędne narzędzia. Zalicza się do nich zestaw kluczy, młotki, wiertarka ze śrubokrętem, metr, kombinerki, czasami piła i koniecznie precyzyjne, mocne wiertła. Wybór samej baterii nie powinien sprawić wielkiego kłopotu. Większość produktów tej klasy ma standaryzację i instrukcję montażu pochodzącą wprost od producenta. Na pewno konieczne będzie przygotowanie odpowiedniej wielkości, wyrównanych otworów na wsadzenie baterii. Później tylko wystarczy połączyć ją z uszczelkami i złączami wprowadzającymi wodę. Większość aspektów instalacyjnych polega na mierzeniu, wycinaniu i wkręcaniu odpowiednich złączy.

Zaawansowane instalacje

Proste baterie zainstalujesz sam, ale już te skomplikowane elektroniczne lub dodawane do ścian mogą stworzyć sporo dodatkowych kłopotów. Nie jest to jednak usługa zbyt droga. Często wlicza się ją w cenę zakupu droższej armatury łazienkowej. Nie potrzeba tutaj mocno specjalistycznego sprzętu. Szczelność całej instalacji jawi się jako podstawowa właściwość.

Długoterminowo wpływa na klimat użytkowania oraz oszczędność zużycia wody. Możesz też zrezygnować ze standardowych pokręteł na rzecz technologii bezdotykowej. Takie rozwiązanie poleca się głównie działalnościom gospodarczym, nastawionym na zwiększenie higieny i komfortu przyjmowanych klientów (gości). Najszybciej, samodzielnie zainstalujesz baterie stojące, a gorzej będzie z bateriami ściennymi. Pierwszy wskazany format nie niszczy ścian, co jest dobrym wyznacznikiem.

bateria-do-lazienkiPresja wyposażenia wnętrza

Wskazane w artykule rozwiązania są częściowe, ale mówią o jednym. Samodzielność w pracach technicznych często się przydaje, by zminimalizować koszty inwestycji w genialną armaturę łazienkową, stanowiącą przecież o jakości korzystania z tego ważnego pomieszczenia.

Instrukcje montażu baterii łazienkowych znajdziesz również w katalogu z ofertą wielu producentów.

Related Posts

This Post Has 2 Comments

  1. Zadanie nie takie trudne jakby się wydawało – dzięki odpowiednim narzędziom spokojnie można wykonać to samodzielnie :)

  2. Montaż baterii ogólnie jest łatwy, jednak polecam zatrudnienie na ten okres hydraulika, aby mieć na kogo zrzucić winę ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 + 11 =