Jak urządzić kominek w salonie?

Kominki są szczególnie dobrym pomysłem na stworzenie przestrzeni do odpoczynku w salonie. Najczęściej w salonach, szczególnie w tych czasach, najbardziej wyeksponowanym elementem w otoczeniu jest telewizor, który stanowi dla nas obiekt odpoczynku oraz relaksu. Powinniśmy jednak się zastanowić nad zmianą tego sposoby myślenia i zamiast telewizora, bardzo podkreślić znaczenie kominka, przy którym o wiele lepiej się siedzi, wypoczywa oraz czyta książki. Błogi widok trzaskających płomieni, które dają ciepło na pewno lepiej wpływanie na nasze samopoczucie niż promieniowanie wydostające się z ekranu elektrycznego sprzętu. Otoczenie kominka może również być ostoją do rodzinnych spotkań i rozmów, które w tych czasach są szczególnie zaniedbywane. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na urządzenie kominka w salonie tak, aby był on miły dla oka.

Styl vintage

Kominki kojarzą nam się raczej ze starymi czasami, kiedy jeszcze sprzęty elektroniczne nie były tak rozpowszechnione to one stanowiły centrum domu. Poza tym również stanowiły jedne źródło ciepła. Wykorzystanie ciemnego drewna oraz zielonej barwy do jego ozdoby będzie doskonałym pomysłem, aby nadać mu charakter vintage, który doskonale połączy przeszłość nadając jednocześnie wyjątkowo gustownego i nowoczesnego polotu. Dzięki temu charakterowi kominka, pokażemy co jest dla nas najważniejsze w życiu oraz przede wszystkim, że nie boimy się wcale wracać do starych, dobrych czasów.

Dodatek do industrialu

Styl industrialny szczególnie kojarzy nam się z surowym wnętrzem oraz czerwonymi, gołymi cegłami. Jak wykorzystać kominek aby nadać wnętrzu loftowego stylu? Jest na to bardzo prosty sposób! Kominek może być doskonałą podstawą do wykorzystania cegły, która w połączeniu z surowym, szarym tynkiem reszty ścian będzie się idealnie łączył. Ostatecznie kominek także nada wnętrzu nieco ciepła, dzięki czemu unikniemy chłodu, który jest niestety nieodłączną częścią stylu industrialnego. Jako dodatek wykończeniowy niektórych elementów ściany kominka, można także wykorzystać tynk dekoracyjny bądź trawertyn, o czym możecie więcej poczytać pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/najmodniejsze-inspiracje-kominkow-ozdobionych-tynkiem-dekoracyjnym

Mocne wyróżnienie

Doskonałym pomysłem jest wyróżnienie kominka. Jest to bardzo łatwe, w przypadku kiedy reszta ścian salonu jest gładka. Możemy kominek wyróżnić za pomocą odmiennej faktury powierzchni ściany. W stylu industrialnym robimy to za pomocą, na przykład cegieł ale w niczym nie przeszkadza uformowanie, na przykład z gipsu kształtów i struktur, które ograniczone zostaną jedynie do wielkości naszej wyobraźni i poziomu kreatywności. Stworzenie nowej struktury ściany kominka wyróżni go na tle pozostałych dodatków i ozdób w salonie, jasno pokazując, że ma on ogromne znaczenie w tym pomieszczeniu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 17 =