Do góry
Wyposażenie wnętrz

Dekorujemy okna dachowe

Ze względu na swoje specyficzne ułożenie okna dachowe potrafią być nie lada wyzwaniem w kwestii dekoracji. Właściciele nierzadko myślą, że jeżeli chodzi o ten rodzaj okien jedynym możliwym rozwiązaniem pozostaje montaż rolet. Jednak dzięki odpowiednim stylizacjom, z wykorzystaniem bardziej ozdobnych elementów, okna dachowe mogą zmienić się z mankamentu w atut. W przypadku poddaszy dużym problemem przebywania w pomieszczeniu jest narażenie wnętrza na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słońca. Dlatego dekoracje okienne muszą chronić pomieszczenie prze nagrzewaniem się.

Co w takiej sytuacji?

Przydatnymi będą na pewno zewnętrzne instalacje, takie jak markizy, które ograniczają ilość światła wpadającego do otoczenia. Wewnętrzne ozdoby okienne dla poddaszy to na pewno żaluzje. Ich montaż jest idealnym do tego typu okien, w dodatku wyróżniają się łatwością w regulacji ilości światła we wnętrzu. Szeroki wybór modeli żaluzji oraz ich barwy ułatwia dopasowanie ich wyglądu do ogólnej aranżacji wnętrza. W sklepach spotkanym się z opcją zakupu żaluzji automatycznych, które są sterowane przy użyciu pilota. Żaluzje występują również w plisowanej wersji, co pozwala uzyskać delikatne wpadania światła do pomieszczenia.

okna-dachoweTradycyjne rozwiązania

Jak się okazuje, okna dachowe mogą być również przystrajane przez tradycyjne firanki. Wystarczy trochę sprytu w trakcie montażu, poprzez podpięcie dekoracji z dwóch stron, dolnej i górnej. Jeżeli wybierzemy do tego celu zwiewną tkaninę, pozwalając jej nieco zwisać, nada to całej aranżacji szczególnego wyrazu delikatności.

Dekoracje okienne stosowane w przypadku poddaszy to także rolety – zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. W przypadku tych pierwszych, swoboda w kontrolowaniu wpadających promieni słońca jest szczególnie wysoka , jako że możemy zatrzymać żaluzje na dowolnym poziomie – tak aby było nam jak najwygodniej. Przy wyborze dekoracji okien dachowych starajmy się kierować się ogólną aranżacją wnętrza, a także określmy czy chcemy daną powierzchnię optycznie pomniejszyć czy powiększyć.

Jeśli szukasz inspiracji na unikalne i oryginalne dekoracje dla swojego mieszkania zachęcam do zapoznania się z ofertą sklepu dekoracyjnego Villadecor.

Lubisz to? Podziel się!

1 komentarz dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. Marcino 27 października 2015 at 12:45 - Reply

    Bardzo ciekawym rozwiązaniem okien są rolety z różnego rodzaju wzorami. Pozwalają nadać naprawdę wspaniałego efektu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz