Do góry
Dekoratorstwo wnętrz Meble i dodatki

Wnętrza w aranżacji skandynawskiej. Inspiracje

Styl skandynawski posiada swe jasno określone wyznaczniki. Dzięki nim wyraźnie widać czy dane pomieszczenie jest urządzone w prawdziwym klimacie północnych krain, czy jest takim jedynie z nazwy. Ten rodzaj aranżacji jest uniwersalnym w niemal wszystkich pomieszczeniach.

W każdym pokoju szukamy bowiem odrobiny relaksu lub spokoju, a takie właśnie są wnętrza wzorowane na skandynawskim stylu.

Co charakteryzuje styl skandynawski

W jego kanonach mieści się częste używanie naturalnych surowców jak drewno czy kamień. Dzięki temu kuchnia może być pomieszczeniem minimalistycznym, a przy tym ciepłym i oświetlonym. Bardzo często jest otwarta na inne pokoje, co zapewnia jej dodatkową przestronność. Całość utrzymana jest w jasnych barwach, niezmiennych dla aranżacji w skandynawskim nurcie dekoracyjnym.

dekoracje-z-przeszlosciProsto z kuchni przechodzimy do salonu, gdzie króluje dobre oświetlenie wnętrza. Podłoga wykonana jest z prawdziwego drewna. W pomieszczeniu panuje minimalizm, który pozwala zachować przestrzeń miejsca. Akcenty stanowią nieliczne dekoracje, najczęściej kolorowe, aby załamać schemat bieli i brązu. Nierzadko w pokoju znajduje się kominek.

Styl skandynawski pozwala na wiele swobodnych ruchów w kwestii mieszania różnych innych aranżacji. Dlatego nie powinno dziwić kolorystycznie dobrane wyposażenie, które jednak pasuje do innych inspiracji architektonicznych.

Przechodząc dalej, do łazienki, warto wspomnieć, że najczęściej nie potrzeba dużo wysiłku, aby przemienić ją w ściśle skandynawskie wnętrze, jako że wiele elementów wyposażenia jest białych. Warto połączyć je z motywem drewna, co dodaje wnętrzu przytulności.

Na co zwrócić uwagę

W stylu skandynawskim liczy się prostota i funkcjonalność, dlatego korzystnym rozwiązaniem będą szafki ukryte w ścianie.  Sypialnia to adekwatne pomieszczenie na inspiracje związane z opisywanym stylem. Stonowana kolorystyka, mała ilość detali sprawiają, że sypialnia staje się najbardziej spokojnym miejscem w domu.

Dobry sposób na ogrzanie się to wybór ciepłych kolorystycznie poszewek i grubych kołder, tak jak to robią mieszkańcy Skandynawii.

Zainteresowany zmianą wystrojem wnętrza w swoim mieszkaniu na skandynawskie klimaty? Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Villadecor.pl gdzie oprócz bogatego wyposażenia wnętrz w skandynawskim stylu znajdziesz również skandynawskie meble.

Lubisz to? Podziel się!

1 komentarz dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. Baront 1 marca 2016 at 14:16 - Reply

    Nawiązania do skandynawskich wzorców są dzisiaj bardzo modne i można znaleźć wiele artykułów, które pomogą w aranżacji takiego wnętrza. Ważne aby zastosować naturalne materiały i postawić na prostotę. Widziałem tez kilka ciekawych aranżacji, gdzie styl skandynawski łączono z minimalizmem lub stylem rustykalnym.

Dodaj komentarz