Do góry
Budownictwo

Rattan i bambus we wnętrzach – oryginalne inspiracje

Rattan we wnętrzach to ostatnimi czasy modny materiał, z którego wykonane są dekoracyjne i funkcjonalne elementy wyposażenia. To ceniony przez miłośników ekologii produkt, który pierwotnie ma postać kłącza. Coraz większą popularność zyskują też elementy bambusowe, które sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i przesiąknięte naturą. Jak można wykorzystać rattan i bambus w mieszkaniu lub domu?

Rattan dekoracyjny jako element aranżacji wnętrz

Rattan dekoracyjny jest ekologicznym materiałem o dużej wytrzymałości na uszkodzenia. Ze względu na szeroką funkcjonalność, wykorzystywany jest zarówno do wykonywania ozdób, jak i mebli plecionych. Popularną formą ozdób są abażury, kosze rattanowe, serwety na stoły oraz plecione motywy na ścianę. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze z rattanowymi elementami wyposażenia, wygląda estetycznie i naturalnie, dlatego ten styl jest ceniony przez miłośników ekologii. Najczęściej wykonywanymi meblami z rattanu są: lekkie stoliki kawowe, fotele, krzesełka, podwieszane półki, sofy oraz meble do wypoczynku. Kolory mebli rattanowych zaczynają się od jasnych, naturalnych, aż po ciemne barwy. Dzięki temu można je dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, np. segmentu, meblościanki, stołu jadalnego, itd.

Bambus we wnętrzach jako naturalna ozdoba

Bambus we wnętrzach stanowi doskonały element aranżacji, który może mieć różną postać. Pewne jest natomiast, że jego zastosowanie może zmienić salon, pokój i każde pomieszczenie w egzotyczne i o afrykańskim stylu. Ostatnimi czasy styl afrykański zyskuje na popularności w Polsce. Podłogi bambusowe to dość nowy element wyposażenia wnętrz, np. w kuchni. Materiał ten jest odporny na działanie wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne. Podłogę bambusową można łatwo utrzymać w czystości, ponieważ nie zbierają się w niej duże ilości brudu. Popularne wśród miłośników ekologii są deski do krojenia, półki, pojemniki na przyprawy oraz pojemniki na chleb wykonane z bambusa. Zastosowanie znajdują również patery, podkładki pod talerze oraz miski. W sypialni wygodny jest lekki i niewielki stolik pod laptopa, dzięki któremu można serfować w sieci na sypialnianym łożu. Natomiast przytulny nastrój można uzyskać, stosując bambusowe rolety okienne. Odpowiednio połączone cienkie patyczki, nie powodują zaciemnienia, lecz delikatnie rozpraszają światło wpadające w zewnątrz. Bambus do wnętrz jest również wykorzystywany do wyrobu stolików kawowych, foteli oraz półek. Meble wykonane z tego materiału mogą stworzyć doskonałą aranżację z elementami rattanowymi.

Bambus i rattan to doskonałe ekologiczne materiały, dzięki którym można stworzyć doskonałą aranżację wnętrz. Meble oraz wyroby z tych materiałów są cenione nie tylko przed ekologów, lecz także przez osoby, które chcą stworzyć niepowtarzalny styl wnętrza.

Więcej przeczytasz w artykule na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/5-pomyslow-na-aranzacje-sypialni-w-stylu-naturalnym

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz