Podwieszany sufit w kuchni – poradnik

budowa podwieszanego sufitu

Wielkość niejednej polskiej kuchni pozostawia dużo do życzenia. Dotyczy to niektórych wiekowych domów, ale przede wszystkim mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Małe i do tego nieustawne kuchnie zdarzają się także we współcześnie wznoszonych budynkach mieszkalnych. Na szczęście w sklepach z wyposażeniem do nabycia są wielofunkcyjne meble i praktyczne dodatki. Dzięki nim nawet niewielkie pomieszczenie zyska na ergonomii. O tej ostatniej warto jednak pomyśleć wcześniej, już na etapie wykańczania wnętrza. Jednym ze sposobów na poprawę jego proporcji jest podwieszany sufit z kuchni z salonem.

Czy zrobić sufit podwieszany w kuchni?

Zdecydowanie warto rozważyć taki krok. Po pierwsze dlatego, że sufit podwieszany pozwoli szybko uporać się ze zniszczonymi tynkami. W ogóle nie trzeba się nimi przejmować, wystarczy zasłonić je wybranym materiałem. Do najczęściej stosowanych należą płyty kartonowo gipsowe, ale stosuje się również drewno, tworzywa sztuczne czy konstrukcje metalowe. Jak zrobić podwieszany sufit w kuchni, by pasował do stylu pomieszczenia? W pierwszej kolejności należy wybrać materiał, spójny z dalszą wizją aranżujących. Generalnie do zalet sufitów podwieszanych należy poprawa akustyki wnętrza, możliwość schowania wielu instalacji, a nawet lepsze parametry termoizolacyjne. Oświetlenie umieszczone w podwieszanym suficie pozytywnie wpływa na odbiór kuchni, ułatwiając przygotowywanie tam posiłków, bez względu na porę dnia czy wieczoru.

Podwieszany sufit w kuchni krok po kroku

Coraz częściej pytanie, czy zrobić sufit podwieszany w kuchni, jest pomijane. A remontujący od razu przechodzą do kwestii dotyczącej tego, jak wykonać ten element aranżacji. Sporo będzie zależało od zastosowanego materiału. Ze względów bezpieczeństwa warto też sprawdzić wytrzymałość stropu. Nawet jeżeli planowana konstrukcja nie waży zbyt wiele, przy takich inwestycjach lepiej chuchać na zimne. Potem podwieszany sufit w kuchni krok po kroku montuje się na całej powierzchni lub na jej wybranej części. Można w ten sposób wyróżnić przestrzeń przygotowywania posiłków lub podkreślić na przykład jadalnię. Najprostsza wydaje się konstrukcja na bazie płyt kartonowo gipsowych oraz podtrzymujących je profili stalowych. Montaż nie zajmuje dużo czasu, chyba że projekt uwzględnia jakieś nietypowe łuki. Stosuje się je niekiedy w celu poprawy proporcji pomieszczenia. O ile cięcie płyt kartonowo gipsowych jest dosyć proste, to ich wygięcie wymaga pewnego doświadczenia. Planując realizację bardziej ambitnego projektu, dobrze skontaktować się z fachowcem. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/5-pomyslow-na-podwieszany-sufit-w-nowoczesnej-kuchni

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
16 + 4 =