Do góry
Budownictwo

Nowoczesne elewacje domów – kolory elewacji

elewacja domków jednorodzinnych

Najbardziej nowoczesne kolory elewacji domów odnoszą się do połączenia dwóch lub trzech kolorów z palety. Może to oznaczać, że szary kolor zajmuje główne miejsce a inne elementy fasady i wystroju są ciemniejsze. Ta uniwersalna metoda ma zastosowanie we wszystkich sytuacjach, ale można wybrać bardziej zdecydowane kolory i wyróżnić swój dom na tle innych w okolicy.

Nowoczesne kolory elewacji nadające domom ekskluzywności

Właściciele budynków z szarym dachem zastanawiają się jak w tym przypadku wybrać nowoczesną kolorystykę elewacji. Istnieje wiele opcji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie tego samego harmonijnego koloru ziemi, który może stać się brązowy. Szary dach i brązowa fasada wyglądają bardzo atrakcyjnie. Interesujące jest również połączenie beżu i pastelowych kolorów z szarym dachem. Wykończenie elewacji domu wynika z różnorodności materiałów, które nadają budynkowi bardziej naturalny i wyrafinowany kolor. Niezależnie od tego, czy jest to kamień, drewno, cegła czy tynk, wszystkie te materiały lub ich kombinacje mogą zmienić wygląd całego budynku. Wśród modnych i nowoczesnych kolorów elewacji domów jest zieleń, która doskonale komponuje się z otoczeniem. Często służy do ozdabiania fasad dużych rezydencji lub wiejskich domków. Ponadto nowoczesna architektura umożliwia stosowanie kolorów fioletowych, a nawet czarnych. Ciekawym wyborem do nowoczesnej kolorystyki elewacji z pewnością stanie się obecnie popularny kolor pistacjowy. Jasny i odświeżający zarazem, pistacjowy kolor fasady domu pomoże wypełnić duszę radością i na pewno rozweseli. Energia i lekkość koloru pistacjowego po prostu nie pozostawiają nikogo obojętnym, dlatego świetnie będzie wyglądać na elewacji budynku. Należy pamiętać, że połączenie kolorów określa cechy samego budynku, ponieważ niewłaściwie dobrana paleta kolorów może zepsuć urok architektury. Konieczne jest uwzględnienie faktury materiałów i wielkości poszczególnych części elewacji. Gładka konsystencja może zwiększyć jasność, a szorstka z pewnością zmiękczy kolory. Wybierając kolorystykę fasady, trzeba również zadbać o właściwy wybór wszystkich jej elementów: drzwi, dachu, okien.

Nowoczesne kolory elewacji domów z czerwonym dachem

Kolorystyka projektu zewnętrznego budynku jest znacznie bardziej znaczącym czynnikiem, niż można byłoby sobie wyobrazić. Używając tych kolorów poprawnie, można dyskretnie ukryć niektóre wady architektoniczne domu, a także podkreślić jego zalety, można również zmienić postrzeganie formy lub wpłynąć na stopień naturalnego światła. Na jaki kolor pomalować elewację domu z czerwonym dachem? Zdaniem psychologów czerwony kolor zarówno wnętrza, jak i fasady może aktywnie zwiększać witalność, poprawiać poziom aktywności i wydajność mózgu. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to:, że nie powinna dominować, ale służyć, jako dodatek do spokojniejszych odcieni. Tak, więc czerwony dach będzie idealnie połączony z pastelowymi kolorami, które sprawią, że wygląd domu będzie harmonijny. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/10-zestawien-nowoczesnych-kolorow-elewacji-domow-jednorodzinnych

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz