Do góry
Budownictwo

Najpiękniejsze rośliny całoroczne

Rośliny domowe jako element życia

Od dawien dawna ludzkość kochała naturę, w końcu w naturze jakby nie patrzeć mieliśmy swoje początki jest to elementarna część naszego życia i ogólnie docelowo życia, gdyby nie rośliny nie byłoby nas tutaj nie byłoby niczego co znamy to dzięki nim mamy tlen, który umożliwia nam przetrwanie. Mimo tak zakorzenionej historii i sensu roślin obracamy się w czasach gdzie pozbywamy się ich z naszej rodzimej planety w coraz to większych ilościach. Na rzecz rozwoju miast, i modernizacji całego świata, co za tym idzie, wstając rano i zerkając przez okno, zamiast bujnej roślinności widzimy bloki, autostrady, domy. Wewnątrz czujemy delikatny niepokój spowodowany natłokiem hałasu i zwyczajnie się dusimy mamy chęć obcowania z naturą, gdyż działa ona na nas kojąco, ale co jeśli do najbliższego parku mamy kilka kilometrów? Otóż wtedy mamy możliwość zaopatrzenia się we własne roślinki, które będziemy mogli pielęgnować na balkonie czy przed domem na tarasie a takich mamy stosunkowo wiele do wyboru a oto kilka a nich:
    Rośliny Balkonowe
    • Bluszcz pospolity– jedna z najbardziej rozpoznawalnych roślin ozdobnych często spotykana                 na różnego rodzaju ogrodzeniach, jaki balkonach doda z pewnością dzikości do naszego wystroju.
Barwinek pospolity- Według mnie jedna z naprawdę rewelacyjnie komponujących się roślin ozdobnych, które możemy umieścić w doniczce. Występuje w fioletowej i różowej wersji, lecz moim faworytem jest zdecydowanie ta pierwsza, z pewnością doda uroku na naszym balkonie.
Kiścień– Tutaj mamy do czynienia z niesamowicie egzotyczną roślinką, która swoim wyglądem napawa nas jej wdziękiem i dzikością, dzięki czemu świetnie wpasuje się w ciepłe klimaty gdzie dominuje kolor czerwony.
Rośliny Tarasowe
Jałowiec płożący– Dosyć specyficzna roślina, ale znajdzie swoje zastosowanie na naszym tarasie szczególnie przy jakiś małych akwenach wodnych takich jak oczka albo zaraz przy dróżce prowadzącej wprost pod nasze drzwi.
Cyprysik groszkowy -Jak już przy specyficznych roślinach jesteśmy. Nie można było nie wspomnieć właśnie o tej, charakteryzuje się tym, że wygląda jak mała włochata kulka, lecz w dojrzałej okazałości zmienia się diametralnie i wygląda niczym choinka pełna ozdób dzieli się na wiele rodzajów, przez co jedne posiadają lekko żółtawy kolor natomiast są także całkowicie zielone.
• Gloteria pełzająca– I na koniec coś dla fanatyków skromnych, acz dzikich klimatów piękna roślina ozdobna, która swój wdzięk ukazuje w momencie wypuszczenia małych czerwonych kuleczek (Niestety nie są zjadliwe) ciekawostką jest, iż te kuleczki są wykorzystywane np. w farmaceutyce, ale co chyba najważniejsze pięknie się komponują !

    Rośliny tarasowe, balkonowe takie czy inne- Ważne że są !

Na sam koniec myślę że warto nadmienić że nie ważne jakie by one nie były czy przysłowiowo „dziwne” czy piękne każda z nich jest nam potrzebna w takim samym stopniu bo nim się obejrzymy będą zanikać w naszej teraźniejszości dbajmy o to by zostały z nami jak najdłużej gdyż mamy z nich więcej pożytku niż nam się wydaje…

https://www.vidaron.pl/poradnik/caloroczne-rosliny-na-balkon-i-taras-10-najlepszych-propozycji

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz