Do góry
Budownictwo

Mała retro łazienka – inspiracje

mała retro łazienka

Styl retro cieszy od pewnego czasu sporą popularnością. Nic jednak dziwnego! Wszak nie sposób odmówić uroku i elegancji stylizowanym, klimatycznym wnętrzom. Tego typu aranżacje stają się jednak prawdziwym wyzwaniem jeżeli mamy do czynienia z ograniczonym metrażem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej w przypadku łazienki, pomieszczenia, w którym określone sprzęty i akcesoria zwyczajnie muszą się znaleźć. Na szczęście jednak nie jest to sytuacja beznadziejna. Odpowiednio łącząc stylizowane dodatki z bardziej nowoczesnymi detalami można uzyskać ciekawy, klimatyczny wystrój.

Łazienka retro – aranżacje

Przystępując do urządzania niewielkiego wnętrza, warto najpierw przejrzeć katalogi i strony internetowe w poszukiwaniu: łazienka retro inspiracje. Następnie, kiedy już będziemy mieć w głowie wstępną wizję, możemy poprosić kogoś o stworzenie jej komputerowej wizualizacji. Dzięki temu łatwiej wychwycimy ewentualne błędy i niedociągnięcia i skorygujemy je zanim projekt wejdzie w życie. Pamiętajmy też, że jedną z najważniejszych rzeczy, która w ogromnej mierze zdeterminuje charakter pomieszczenia, będą łazienka retro płytki. W stylizowanych aranżacjach najlepiej sprawdzają się klasyczne biele, beże i brązy. Świetnym wyborem jest też tradycyjna „szachownica” na podłodze. Oczywiście, jeżeli jesteśmy miłośnikami mocniejszych barw, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić kilka granatowych, złotych, różowych czy czerwonych akcentów. Pamiętajmy jednak, że dominować powinny jasne, odbijające światło kolory, gdyż pomogą one rozświetlić i optycznie powiększyć ciasne wnętrze.

Łazienka retro – detale

Urządzając małą łazienkę retro najlepiej postawić na kilka mocnych, dopasowanych do siebie akcentów. Na pewno trzeba zrezygnować z ogromnych wanien na nóżkach, baterii podłogowych, dużych komód, toaletek czy krzeseł. Tego typu sprzęty będą się bowiem dobrze prezentowały wyłącznie w przestronnych salonach kąpielowych. W omawianym przypadku w zupełności wystarczy mniejsza wanna, a nawet prysznic z mosiężnymi zdobieniami. Budowanie klimatu powinniśmy raczej oprzeć na baterie retro łazienkowe oraz łazienka retro oświetlenie. Jeśli chodzi o armaturę, to idealnym wyborem będą mosiężne modele ze stylizowanymi kurkami, ewentualnie ze wstawkami z ceramiki. Co do oświetlenia natomiast, doskonale zdadzą egzamin kinkiety zamocowane po obu stronach wiszącego nad umywalką lustra oraz wpasowująca się konwencję lampa sufitowa. Oprócz tego warto postawić kilka grubych świec lub świeczników. Co istotne, na tego typu dodatki nie trzeba wydawać majątku. Jest duża szansa, że uda się coś ciekawego wyszperać na strychu u babci lub na targach staroci. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-urzadzic-mala-lazienke-w-stylu-retro

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz