Do góry
Budownictwo

Kolorowe ściany w garderobie – najlepsze inspiracje

modne kolory ścian w garderobie

Nie ulega wątpliwości, że każdy, kto tylko ma odpowiednio duże mieszkanie rzecz jasna, powinien na pewnym etapie życia rozważyć zorganizowanie w swoim domu garderoby. Nie chodzi tu oczywiście o wielką szafę, ale o osobne pomieszczenie przeznaczone tylko i wyłącznie na ubrania, buty, torebki i dodatki. Rozwiązanie takie wprowadza do mieszkania ład i porządek, a przy tym tworzy prawdziwy raj dla zadeklarowanych miłośników mody. Dzięki temu, że wszystkie rzeczy znajdują się elegancko wyeksponowane w jednym miejscu, o wiele łatwiej i przyjemniej można tworzyć nowe stylizację nie wchodząc przy tym nikomu w drogę ani nie wprowadzając niepotrzebnego bałaganu w sypialni czy innych pokojach. Aby jednak garderoba faktycznie stała się takim pomieszczeniem, funkcjonalnym i estetycznym, trzeba poświęcić trochę czasu na jej aranżację.

Garderoba – kolor ścian

Kolor ścian do garderoby powinien być precyzyjnie dobrany do rodzaju wnętrza. Trzeba tu uwzględnić zarówno jego wielkość, obecność okien lub ich brak, jak i kształt oraz osobiste preferencje. Zadanie nie jest zbyt łatwe, wymaga bowiem sporego zmysłu estetycznego oraz przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu projektowania wnętrz. Nie znaczy to na szczęście, że jest niemożliwe. Na początek wystarczy wiedzieć, że w pomieszczeniach małych i pozbawionych dziennego światła lepiej sprawdzają się odcienie jasne, neutralne. Dobrym wyborem będzie ponadczasowa biel, delikatne pastele lub barwy perłowe, które odbijając światło powiększą nieco wnętrze i je rozjaśnią. Z kolei kolor ścian w garderobie jasnej, przestronnej i o dużym metrażu może być praktycznie dowolny. Nadal oczywiście sprawdzą się jasne kolory, ale możemy też bez cienia obawy zaszaleć i pomalować jedną, a nawet wszystkie ściany na intensywny róż, granat, czerwień, a nawet czerń.

Jaki kolor ścian w garderobie – przegląd stylów

Kolory ścian w garderobie powinny być dobrane, do stylu w jakim ma być utrzymana aranżacja. Jeżeli zdecydujemy się na minimalistyczne, nowoczesne wnętrze, dobrym wyborem będzie oczywiście uniwersalna biel, ewentualnie delikatny beż lub subtelna szarość. W przypadku garderoby utrzymanej w konwencji skandynawskiej, sprawa ma się dość podobnie. Z kolei decydując się na styl prowansalski, jesteśmy już zobligowani do pójścia w innym kierunku. Wspaniale będzie się prezentował odcień lawendowy, oliwkowy oraz wrzosowy. Barwy te nie tylko pomogą stworzyć spójną aranżację, ale również świetnie podkreślą charakter stylizowanych mebli i sprzętów. Inna możliwość to garderoba rustykalna, dość podobna do prowansalskiej, ale nawiązując raczej do naszych rodzimych, wiejskich tradycji. W tym wypadku powinniśmy postawić na niebieski, błękit, ewentualnie zieleń. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/garderoba-w-kolorze-pomysly-na-kolorystyke-scian

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz