Do góry
Budownictwo

Biało szare elewacje domów – wszystko co trzeba wiedzieć

biało szara elewacja domu

Biała elewacja jest ponadczasowa. Z kolei szarość należy do najmodniejszych i zarazem najciekawszych kolorów ostatnich lat. Co wyniknie z ich połączenia? Czy biało-szara elewacja domu jest dobrym pomysłem? Tak, zwłaszcza że wspomniane barwy można swobodnie uzupełniać naturalnymi materiałami. Drewno czy kamień są ostatnimi czasy bardzo chętnie wykorzystywane w wykańczaniu ścian zewnętrznych.

Biało-szara elewacja domu ma mnóstwo zalet

Z połączenia świeżości bieli i elegancji szarości musi wyjść coś ciekawego. Wykończone tymi kolorami domy nie rzucają się jakoś szczególnie w oczy, ale zarazem zwracają na siebie uwagę. Nie ma mowy, by biało-szara elewacja niknęła na tle otoczenia. Wyrazisty efekt zapewniają tu szare elementy zestawione ze stonowaną bazą w kolorze bieli. Ta ostatnia ma sporo odcieni, do elewacji najlepiej wykorzystać jeden z cieplejszych wariantów, na przykład popularną kość słoniową. Jej zaletą pozostaje ponadczasowy charakter. Biel generalnie nie wychodzi z mody. Przeciwnie, przywołuje wspomnienia dawnych dworków, wpisując się także w wykończenie nowoczesnych domów. Uzupełniając elewację szarymi akcentami, czyni się ją bardziej modernistyczną i minimalistyczną.

Jak się prezentuje biało-szara elewacja z drewnem?

Drewno nigdy nie przestało być cenionym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Współcześni inwestorzy wykorzystują je tym chętniej, że do dyspozycji mają różne gatunki, także te egzotyczne. Biało szara elewacja z drewnem to połączenie klasycznej architektury z nutką współczesności. Takie rozwiązanie pasuje do większości domów. Bez znaczenia czy mają prostą, czy może urozmaiconą bryłę. Drewno stosowane jest na tarasach i gankach, ale spotyka się je także w postaci dekoracyjnych akcentów na ścianach zewnętrznych. Sprawdza się też w roli coraz modniejszych okiennic. Szara elewacja z drewnem powinna zainteresować właścicieli domów z grafitowym dachem. Białe ściany, uzupełnione ciemniejszą stolarką okienną i brązowymi deskami, prezentują się efektownie zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich. Charakter otoczenia powinien być brany pod uwagę, podczas wybierania kolorów elewacji. Jeżeli ktoś nie chce zaprzątać sobie głowy takimi detalami, najlepiej by wybrał uniwersalne rozwiązanie. Takie jak chociażby biało-szare elewacje z drewnianymi elementami. Biel i szarość to kwintesencja nowoczesnej architektury. Z powodzeniem wykorzystywane są w aranżacji wnętrz oraz jako elewacje domów. Są to kolory charakterystyczne, ale też wszechstronne w zastosowaniu. Można je łączyć z różnymi odcieniami, bez obaw o ostateczny efekt wykończeniowy. Więcej inspiracji znajdziecie pod tym adresem: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/4-pomysly-na-bialoszara-elewacje-domu

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz