Do góry
Budownictwo

Biało niebieskie wnętrza – najlepsze aranżacje

modne biało niebieskie wnętrza

Biało-niebieskie wnętrza do niedawna kojarzyły się niemal wyłącznie z łazienkami, obecnie jednak sytuacja ulega zmianie i barwy te coraz częściej spotykamy w innych wnętrzach, kuchniach, salonach sypialniach. Bez względu na to, który kolor przeważa, zestawienie takie zawsze daje przykuwający wzrok efekt, a przy tym kreuje przyjazną dla codziennego życia atmosferę.

Biało-niebieskie wnętrza

Niebieski, podobnie jak biały, to kolor ponadczasowy, uniwersalny i neutralny, dlatego zestawienie tych dwóch kolorów idealnie sprawdza się w różnych rodzajach wnętrz. Błękit wprowadza do mieszkania powiew świeżości i czystości. Ponadto, ze względu na swoje marynistyczne konotacje, kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i odprężeniem. Z tego względu szczególnie dobrze sprawdza się w sypialniach i salonach, wnętrzach przeznaczonych przede wszystkim na regenerację sił. Należy jednak pamiętać, że nadmiar tego koloru może stworzyć niepożądane wrażenie chłodu, dlatego, aby tego uniknąć, trzeba umiejętnie łączyć go z innymi kolorami. Tutaj najlepiej, poza oczywistą bielą, sprawdzą się zielenie, czerń, szarość, odcienie srebra oraz złoto.

Białe wnętrza – aranżacje

Przewaga koloru białego najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Jasne ściany i meble zestawione z kilkoma niebieskimi dodatkami powiększą optycznie wnętrze. W salonie najlepiej postawić na niebieskie poduszki, fotele lub pufy. Dobrym pomysłem będą też biało niebieskie zasłony lub puchaty dywan shaggy utrzymany w podobnej kolorystyce. Z kolei w łazience lub kuchni doskonale sprawdzą się pojedyncze błękitne akcenty. Może to być dywanik na podłodze, podkładki pod talerze lub bieżnik na stole. W takich zestawieniach warto rozważyć nie tylko delikatne, subtelne odcienie, ale też mocne barwy w typie indygo lub ultramaryny. W ten sposób poprzez niebieskie i białe wnętrza manifestują się inspiracje czerpane z innych kultur, zwłaszcza z Indii.

Niebieskie wnętrza – aranżacje

Jeśli chodzi o niebieskie wnętrza, to inspiracje najczęściej wywodzą się ze stylu skandynawskiego lub wiejskiego. W pierwszym przypadku błękity zestawiamy z uniwersalną bielą, naturalnymi kolorami drewna, beżami i odcieniami écru. W efekcie powstają oszczędne w formie, ale niezwykle jasne, praktyczne i komfortowe wnętrza, w których na pierwszy plan wysuwa się harmonia i naturalność. Druga możliwość, czyli aranżacje wiejskie lub rustykalne powinny one nawiązywać do sielskiego, wiejskiego krajobrazu, starych chat i dworków oraz subtelnej prostoty. W tym wypadku doskonałym pomysłem będą niebieskie ściany oraz ciemnobrązowe lub naturalnie sosnowe meble. Do tego dobrze jest dobrać zielone i złote dodatki, które nieco ożywią i ocieplą wnętrze, a przy tym podkreślą jego związek z wiejskim krajobrazem, szmaragdowymi łąkami i żółtymi łanami zbóż. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/polaczenie-koloru-bialego-z-niebieskim-we-wnetrzach-inspiracje

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz