Wystrój mieszkania – zacznijmy od podłogi

Kupno i remontowanie własnego mieszkania to nie lada wyczyn – poza środkami finansowymi należny uzbroić się również w anielską cierpliwość, gdyż remonty mogą trwać znacznie dłużej niż początkowo to planowaliśmy. Zanim więc przystąpimy do konkretnych działań zmierzających do upiększenia naszego mieszkania i sprawienia, by stało się ono bardziej funkcjonalne, Urządzanie mieszkania wielu z nas wydaje się zadaniem karkołomnym, jednak warto podejść do tego tematu metodycznie i na spokojnie – dzięki temu możliwe stanie się stworzenie przytulnego gniazdka, w którym każdy będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Istotne są nie tylko ściany czy kolory farb, ale również odpowiednie tynki oraz dobór kolorystyczny wszelkich detali. Odpowiednio dobrane będą sprawiać wspaniałe wrażenie, a nasze mieszkanie stanie się przytulnym gniazdkiem. Warto urządzać je więc z głowa

Jednym z ważniejszych zagadnień są posadzki

powinny być one dopasowane przede wszystkim do rodzaju pomieszczenia. Wynika to z ich funkcjonalności. Zupełnie inna posadzka powinna znajdować się w pokoju dziennym, inna natomiast w łazience.

Posadzka w łazience

Posadzka wykonana w łazience powinna być przede wszystkim odporna na długotrwałe działanie wilgoci. tylko wtedy mamy pewnych, iż podłoga będzie prezentować się dobrze przez wiele lat oraz iż zachowa swoje najważniejsze parametry.

Posadzka łazienkowa powinna być odporna przede wszystkim na działanie wilgoci – w pomieszczeniach takich jak łazienki często wieszamy pranie, dlatego wilgoć odkłada się na powierzchni ścian. Kafelki oraz posadzka powinny być odpowiednio zabezpieczone, a ich gładka powierzchnia powinna umożliwiać szybkie ścieranie niechcianych kropli wody.

Posadzka w kuchni

Posadzka wykorzystywana w kuchniach powinna być przede wszystkim odporna na działanie niskich i wysokich temperatur, dodatkowo powinna mieć możliwość szybkiego ścierania. Posadzki kuchenne nie powinny mieć gładkiej struktury – zapobiegnie to ślizganiu się na nich. Warto, aby posadzka kuchenna była również dobrana kolorystycznie.

Related Posts

This Post Has 3 Comments

  1. Bardzo dobry wpis;) ostatnio moja znajoma wpadła na pomysł, aby w kuchni na podłodze położyć panele drewniane, na szczęście udało mi się jej to wybić z głowy;)

    1. Panele drewniane nie są wcale złe, szczerze czasami nawet lepiej się sprawują niż inne materiały do podłoża. Czemu jej tak odradzałaś to ?

  2. Fajnie opisano kwestie związane z aspektami technicznymi posadzek. Laik nawet nie pomyślałby, że w każdym pomieszczeniu powinno się postawić na coś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 − 17 =