Wyrównywanie ścian płytami kartonowo – gipsowymi


Znaczenie płyt kartonowo gipsowych w polskim budownictwie rośnie od lat. Pojawiają się kolejne sposoby na ich wykorzystanie w aranżowaniu wnętrz. Niekiedy są nawet stosowane jako ścianki działowe, wbrew pozorom wykazują bowiem znaczną odporność na obciążenia. Aby wygłuszyć pomieszczenie o ścianach z płyt kartonowo gipsowych, wystarczy włożyć pomiędzy nie specjalną wełnę. Do czego jeszcze przydaje się ten praktyczny materiał? Jednym z najpowszechniejszych pomysłów pozostaje wyrównywanie ścian płytami gipsowymi.

Wyrównywanie ścian płytą gipsową

Płyta kartonowo gipsowa pozwala zaoszczędzić sporo czasu i skrócić prace remontowe do minimum. Zamiast zbijać tynki, nakładać je ponownie i czekać na ich wyschnięcie, można postawić na wyrównanie ścian płytą gipsową. W ten sposób unika się konieczności wyrównywania wiekowych powierzchni, które jak wiadomo bywają wymagającym rodzajem podłoża. Tymczasem płyta kartonowo gipsowa jest równa, można ją dowolnie przycinać i pokrywać nią ścianę o każdej wielkości. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj materiału. To istotne, zwłaszcza podczas wykańczania kuchni czy łazienki. Tamtejsze ściany narażone są na znaczny poziom wilgoci. Potrzeba zatem płyt odpowiednio zaimpregnowanych. Do ich połączenia wykorzystywane są specjalne profile. W ramach przygotowania nowej powierzchni do malowania, należy zaszpachlować miejsca, w których łączą się różne materiały. A następnie oczyścić i zagruntować płyty kartonowo gipsowe.

Jak wyrównanie ścian płytą gipsową wpływa na wnętrze?

Dzięki zastosowaniu płyt kartonowo gipsowych, ściany pomieszczenia będą idealnie proste. Niestety w starszym budownictwie kąt 90 stopni pomiędzy przylegającymi do siebie powierzchniami nie jest czymś oczywistym. Zamiast pomstować na nieodpowiedzialne podejście dawnej ekipy budowlanej, lepiej skupić się na pozytywach. Dzisiejsze możliwości są znacznie większe, przez co domy i obiekty komercyjne wyglądają zupełnie inaczej. Jeżeli kogoś nie przekonuje żmudne odbudowywanie starych murów, powinien zobaczyć, jak wyrównanie ścian płytą gipsową jest proste i szybkie. Montaż nie zajmuje wiele czasu. Przed zainstalowaniem pierwszego profilu, należy jednak dokładnie wyznaczyć linię nowej ściany. W ten sposób skoryguje się dawne błędy, będzie też można poprawić wygląd pomieszczenia. Warto korzystać z płyt kartonowo gipsowych. Zarówno w przypadku krzywych, jak i bardzo popękanych ścian. Ogromną zaletą jest tu niski koszt zakupu materiałów, potrzebnych do remontu. Ten ostatni przebiega też sprawniej, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/wyrownywanie-scian-przy-pomocy-plyt-gipsowokartonowych-krok-po-kroku

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
21 − 13 =