Wykładziny plecione – co warto o nich wiedzieć?

W sprzedaży znaleźć można szeroką gamę różnego rodzaju wykładzin – dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się wykładziny plecione, które najczęściej wytwarzane są z winylu. Jakie są ich właściwości?

 Wykładziny plecione nie są nowością, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z ich istnienia, ponieważ najpopularniejsze wykładziny to te pętelkowe oraz igłowane. Wykładziny plecione tkane są na płasko, dlatego też nie mają wysokiego runa. Doskonale nadają się do użycia w wymagających przestrzeniach, gdzie mogą być narażone na intensywną eksploatację, między innymi w biurach, hotelach, sklepach, restauracjach. Są przy tym odporne na ścieranie, wytrzymałe, estetyczne, wygodne, a także łatwe w utrzymaniu w czystości.

Do produkcji wykładzin plecionych najczęściej wykorzystuje się winyl, na przykład taką budowę mają wykładziny Dickson – firma ta jest jednym z liderów w produkcji wykładzin plecionych i oferuje je w wielu interesujących wzorach do wyboru. Wykładziny te można kupić w rolkach oraz w formie płytek dywanowych.

płytki-expona

 Budowa wykładzin plecionych:

  1. Pleciona strona wierzchnia
  2. Rdzeń poliestrowy
  3. Pianka o wysokiej gęstości
  4. Włókno szklane
  5. Pianka wyciszająca

Winylowe wykładziny Dickson zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną dzięki swojemu dźwiękoszczelnemu spodowi, również posiadają właściwości antystatyczne, dlatego się nie elektryzują, mają antypoślizgową nawierzchnię i zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, dając wysoki komfort. Są ognioodporne, wodoodporne, dlatego nie są podatne na gnicie.

Splot z włókien winylowych zapewnia także bardzo wysoką odporność na ścieranie – wykładziny te nadają się dla ruchu komercyjnego o dużym natężeniu, dlatego spełniają wymagania klasy 33, czyli mają najwyższą klasyfikację w przypadku podłóg tekstylnych.

Również plusem wykładzin plecionych jest możliwość uzyskania rozmaitych efektów wizualnych poprzez różne techniki plecenia i kombinacje kolorystyczne, dlatego też można dopasować je indywidualnie do każdego wnętrza. Kolory wykładzin winylowych są stabilne i nie blakną pod wpływem promieniowania UV.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
15 − 6 =