Do góry
Budowa i remont

Sufit z drewnianą belką – aranżacje

drewniana belka na suficie

Drewniane belki na suficie stanowią element konstrukcyjny, który wiele osób stara się ukryć. Tymczasem okazuje się, że przy odpowiednim pomyśle oraz umiejętnej aranżacji pomieszczeń, mogą one z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną i to zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Sufit z drewnianymi belkami w stylu klastycznym i rustykalnym

Drewniane belki na suficie doskonale wpisują się w styl klasyczny oraz rustykalny. Nadają pomieszczeniom ciepła i przytulności, stanowią także bezpośrednie nawiązanie do wsi oraz folkloru. Odpowiednio wyeksponowany sufit w kuchni doskonale łączy się z tradycyjnym piecem kaflowym. W zależności od preferencji drewno pomalować można na naturalny, stonowany kolor lub sięgnąć po oryginalne kolory, takie jak miętowy, różowy czy niebieski. Odważne, ciepłe barwy znakomicie pasują do kuchni urządzonych w toskańskim stylu. Drewniane belki na suficie w salonie dobrze wyglądają również w połączeniu z klasycznymi meblami lub antykami. W przypadku niewielkich pomieszczeń należy unikać malowania belek ciemnymi farbami, ponieważ mogą optycznie pomniejszać wnętrze i nieco przytłaczać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych odcieni mahoniu, dębu, czy też orzecha, które nadadzą pomieszczeniu stylu, klasy oraz szlachetności.

Belki sufitowe w stylu loftowym i skandynawskim

Jeśli chodzi o drewniane belki na suficie aranżacje tego rodzaju elementów można wykonać również w nowoczesnym stylu loftowym oraz skandynawskim. Umiejętnie postarzona drewniana konstrukcja, będzie znakomicie komponować się z metalowymi dodatkami o charakterze przemysłowym. Stare stalowe lampy przyczepione do drewnianego sufitu z pewnością zachwycą każdego. Dobrym rozwiązaniem jest również zestawienie drewna z ceglaną ścianą.  Belka drewniana na suficie znakomicie sprawdzi się także w dużych, otwartych wnętrzach, bez względu na to, czy będzie to stara kamienica, czy też nowoczesne dwupoziomowe mieszkanie. Element ten można wyeksponować również, urządzając pomieszczenia w stylu skandynawskim, w których wszelkiego rodzaju nawiązania do natury są jak najbardziej pożądane. Żeby sufit nie zdominował całego pomieszczenia, warto pomalować go na biało lub szaro. Duża ilość farb i lakierów w różnych kolorach i odcieniach daje pełną swobodę w aranżacji. Należy pamiętać, że drewno to uniwersalny i ponadczasowy materiał, który można z powodzeniem wykorzystać praktycznie w każdym stylu. Odpowiednio wyeksponowane sufitowe belki stanowić mogą element dekoracyjny kuchni, salonu, a nawet łazienki. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniane-belki-na-suficie-najciekawsze-aranzacje

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz