Skuteczne ocieplanie trudno dostępnych miejsc – krok po kroku

Jedną z ważniejszych kwestii przy wznoszeniu nowego budynku lub wykonywaniu remontu jest izolacja. Wpływa ona w istotny sposób na komfort termiczny pomieszczeń oraz jakość powietrza determinując tym samym funkcjonalność domu. Odpowiednio wykonana może w znacznym stopniu obniżyć koszty użytkowania budynku, natomiast niedokładna i źle przemyślana da odwrotny efekt. Nie da się jednak ukryć, że wykonanie prawidłowej izolacji nie jest sprawą łatwą. O ile bowiem w przypadku prostych, gładkich ścian nie trzeba się jeszcze tak bardzo wysilać, to ocieplenie trudno dostępnych miejsc może być nie lada wyzwaniem, nawet dla fachowców.

Ocieplenie trudnych miejsc – wprowadzenie

Niektóre miejsca w budynkach są trudno dostępne, a ich skuteczne ocieplenie wymaga starannego zaplanowania zarówno przebiegu prac, jak i zastosowanych materiałów. Należą do nich między innymi ścianki działowe, skosy dachowe na poddaszach, przestrzenie znajdujące się nad podwieszanymi sufitami oraz podłogi na legarach. Chcąc dobrze wykonać izolacje, trzeba ją precyzyjnie rozmieścić na całej przestrzeni, co w tych wypadkach z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Co ważne, powszechnie stosowana wełna mineralna nie spełni tutaj swojej roli, ponieważ nie sposób dopasować ją do ocieplanej powierzchni, a nawet najmniejsze braki w izolacji skutkują powstawaniem mostków termicznych, które zaburzają działanie całego systemu. Co gorsza, nawet niewielkie ubytki w konstrukcji mogą się przyczyniać do gromadzenia się wilgoci, a w dalszej perspektywie do rozwoju grzybów, pleśni i niebezpiecznych dla zdrowia mieszkańców mikroorganizmów.

Ocieplenie trudno dostępnych miejsc – włókna celulozowe

Włókna celulozowe pozyskiwane są z recyclingu wysokiej jakości makulatury, a co za tym idzie są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku. Materiał ten ma doskonałe parametry użytkowe, jest otwarty dyfuzyjnie i zapewnia trwałą ochronę przed wilgocią. Cechuje go niski współczynnik przewodzenia ciepła, a dzięki innowacyjnym technologiom aplikacji doskonale sprawdza się jeśli chodzi o skuteczne ocieplanie trudno dostępnych miejsc. Szczelnie i równomiernie wypełnia izolowaną przestrzeń, co z kolei przekłada się na trwałość oraz wytrzymałość takiego rozwiązania. Dobrym wyborem jest też pianka poliuretanowa, materiał szybki i łatwy w aplikacji oraz dobrze przylegający do podłoża. Co ważne, wbrew obawom niektórych inwestorów, pianka jest całkowicie bezwonna i w pełni bezpieczna dla zdrowia, co potwierdza certyfikat Polskiego Związku Higienicznego. Więcej porad odnośnie ocieplania trudno dostępnych miejsc znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/ocieplanie-trudno-dostepnych-miejsc-okna-balkony-drzwi

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 ⁄ 15 =