Do góry
Budowa i remont

Podłoga winylowa – najlepsza do eleganckiego sklepu

wykladziny-do-hal

Chyba każdy z nas, kto miał okazję być w eleganckim sklepie, na przykład drogich delikatesach, sklepie z winami czy też luksusowym butiku odzieżowym, mógł spotkać się z podłogą wykonaną z drewna. W tym przypadku nie stosuje się jednak wcale zwykłych paneli podłogowych czy podłóg z prawdziwego drewna – za efekt odpowiadają podłogi winylowe.

Winyl jako główny element wykładzin

 Płytki winylowe to nowoczesna odsłona wykładzin winylowych – PCV, które w sprzedaży znajdują się już od wielu lat. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z całkowicie odmiennym produktem, który różni się od swojego starszego kuzyna nie tylko wyglądem, ale również parametrami technicznymi.

Wykonane z winylu płytki podłogowe są materiałem bardzo trwałym – jest on odporny na uderzenia, plastyczny, również odporny na ścieranie. Także na uwagę zasługuje ich dobra izolacja akustyczna, możliwość stosowania pod ogrzewanie podłogowe, wodoodporność, dlatego mogą być one używane także we wnętrzach, gdzie pojawia się wilgoć, na przykład w obiektach gastronomicznych, salonach kosmetycznych. Ponadto są łatwe do utrzymania w czystości.

pokoj-z-wykladzina

Wzornictwo płytek winylowych

Na uwagę zasługuje też różnorodność wzorów płytek winylowych, ponieważ można kupić je w wielu odsłonach – najbardziej popularne to te drewnopodobne. Płytki winylowe, na przykład płytki Expona, mogą przypominać drewno rustykalne i tradycyjne w różnych odcieniach, na przykład drewno dębowe, bukowe czy hebanowe, ponadto można znaleźć je też we wzorach betonu, kamienia naturalnego, płytek ceramicznych, korka, blachy ryflowanej, więc naprawdę jest w czym przebierać.

 Podłoga winylowa będzie wobec tego kapitalnie nadawać się do eleganckiego sklepu, zwłaszcza ta wykonana z płytek drewnopodobnych, ponieważ drewno fantastycznie ociepla przestrzeń i powoduje, że wygląda na bardziej przytulną i przyjazną. Kapitalne parametry wytrzymałościowe powodują, z kolei, że płytki z winylu będą mogły służyć przez długi czas w niezmienionej postaci, także w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie, w tym właśnie w obiektach handlowych.

Więcej szczegółów dotyczących kolekcji oraz płytek winylowych Expona znaleźć można pod adresem strony internetowej: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/expona.

Lubisz to? Podziel się!

1 komentarz dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. Adam 4 listopada 2016 at 12:39 - Reply

    Mam podłogę winylową w domu i spełnia ona moje wszystkie oczekiwania. Jest trwała, łatwa w czyszczeniu i estetyczna :) zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz