Montowanie drzwi przesuwnych – poradnik

montarz drzwi przesuwnych

Montowanie drzwi przesuwnych bywa zadaniem wymagającym, ale czasami okazuje się zaskakująco nieskomplikowane. Wszystko zależy tu od wybranego produktu, a także formy samego montażu. Drzwi przesuwne można bowiem schować w ścianie lub przytwierdzić do jej powierzchni. To ostatnie rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze, a przez to polecane osobom bez doświadczenia w wykonywaniu tego rodzaju konstrukcji. Z kolei decyzję o drzwiach kasetowych należy dokładnie przemyśleć, a przynajmniej skonsultować się z profesjonalną ekipą od wykańczania wnętrz.

Montaż drzwi przesuwnych w ścianie

Tak zwane drzwi przesuwne kasetowe prezentują się bardzo efektownie. Jednak ich montaż powinien zostać uwzględniony z dużym wyprzedzeniem. Tak by ekipa budowlana czy remontowa miała możliwość wykonania w ścianie odpowiedniej wnęki. Po otwarciu będą się tam chowały drzwi przesuwne. Takie rozwiązanie najlepiej przewidzieć już w pierwszym projekcie nieruchomości. Wówczas można je dokładnie dostosować do wielkości pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. Zaletą drzwi przesuwnych jest realna oszczędność miejsca, które przy tradycyjnej stolarce drzwiowej zajmują rozwierane skrzydła. Wnękę do chowania drzwi można zbudować z pomocą suchej zabudowy. W tym celu są często wykorzystywane płyty kartonowo gipsowe. Taka konstrukcja zajmie co prawda trochę cennej powierzchni, ale za to umożliwi postawienie przy ścianie mebli czy powieszenie na niej pamiątek.

Drzwi przesuwne montowane na ścianie

Z takiej opcji można skorzystać także w już użytkowanym wnętrzu. Zamiast wstawiać tam tradycyjne drzwi, wystarczy przytwierdzić do ściany prowadnicę. Alternatywą jest umieszczenie jej na suficie. O możliwości zastosowania takiego rozwiązania producent informuje w opisie każdego ze swoich wyrobów. Jeżeli nie zamierza się umieszczać elementów konstrukcji w ścianie, jak ma to miejsce w przypadku modeli kasetowych, praca przebiegnie znacznie sprawniej. Taki montaż drzwi przesuwnych da się przeprowadzić na każdym etapie wykańczania czy remontowania wnętrza. Obecne na rynku produkty są zróżnicowane i bez trudu dobierze się coś do konkretnego stylu aranżacyjnego. Nawet jeżeli drzwi nie chowają się w ścianie, a przesuwają wzdłuż niej, to i tak mogą prezentować się bardzo atrakcyjnie. To wciąż oryginalny pomysł na oddzielanie wnętrz, więc na pewno będzie zwracał na siebie uwagę. Drzwi przesuwne sprawdzą się jako element pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Wybierając je do łazienki czy kuchni, należy zadbać o zabezpieczenie materiału przed wysokim poziomem wilgoci. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/montaz-drzwi-przesuwnych-chowanych-w-scianke-kartonowogipsowa-porady-eksperta

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
8 × 5 =