Do góry
Budowa i remont

Malowanie ścian na biało krok po kroku

malowanie ścian na biało

Odświeżenie ścian to niezawodny sposób na szybki i stosunkowo tani remont. Wystarczy puszka farby, kilka narzędzi i trochę dobrych chęci, by nawet samemu, bez niczyjej pomocy odmienić mieszkanie nie do poznania. Aby jednak efekt był naprawdę zadowalający nie wystarczy po prostu pokryć starej barwy nową. Zwłaszcza, jeżeli planujemy malowanie ścian na biało po kolorze. Dlatego niniejszy tekst pokaże krok po kroku, jak przeprowadzić taki remont tak, aby efekt końcowy w niczym nie odbiegał od tego przeprowadzonego przez fachowca.

malowanie na biało po kolorze

Jak malować ściany na biało – krok 1

Malowanie ciemnych ścian na biało wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, dlatego całą operację należy zacząć od usunięcia pozostałości starej farby. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkie łuszczące się fragmenty czy odpryski, które utrudniają malowanie i negatywnie wpływają na trwałość i wygląd nowej powłoki. W trakcie tej czynności w sposób nieunikniony powstają na ścianie ubytki, które należy zaszpachlować, a następnie, przed przystąpieniem do kolejnego etapu, poczekać aż ściana wyschnie.

Jak malować ściany na biało – krok 2

Kiedy już przygotujemy powierzchnię, trzeba zakupić farbę. Zadanie wydaje się banalnie łatwe, jednak w obliczu mnogości dostępnych na rynku produktów, każdy może stracić głowę. Aby tak się nie stało, w pierwszej kolejności należy skierować swoje kroki ku farbom dedykowanym do konkretnych pomieszczeń, kuchni, łazienek, czy pokoi dziecięcych. W ten sposób zyskamy pewność, że wnętrze będzie estetyczne i bezpieczne. Warto tu też podkreślić, że zwykle nie warto łakomić się na tanie produkty, gdyż przeważnie ich jakość pozostawia wiele do życzenia, co wiąże się z koniecznością nakładania dodatkowych warstw farby. Wreszcie, sama farba to nie wszystko! Nie zapominajmy o podkładzie, elemencie nader istotnym, który przedłuży trwałość całej powłoki i poprawi jej wygląd oraz właściwości kryjące. Zwłaszcza ta ostatnia właściwość będzie w naszym wypadku istotna.

Jak malować ściany na biało – krok 3

Przystępując do malowania nie należy lekceważyć tematu narzędzi. Odpowiednio dobrany do rodzaju czynności wałek istotnie wpłynie na efekt końcowy, dlatego warto zainwestować w nowy, dobrej jakości egzemplarz. Przystępując do zakupu trzeba się kierować jedną, ważną zasadą – im gładsze ściany, tym krótsze musi być włosie. Ponadto, nie ma sensu starać się za wszelką cenę przyspieszyć całego procesu. Już na starcie trzeba się zapoznać z zaleconymi przez producenta czasami schnięcia poszczególnych warstw i dokładnie ich przestrzegać. Efekt końcowy bez wątpienia będzie wart zachodu!

Więcej informacji na temat malowania ścian na biało znajdują się w poradniku firmy Śnieżki: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/malowanie-scian-na-bialo-po-kolorze-o-czym-pamietac

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz