Do góry
Budowa i remont

Konserwacja betonu – środki do impregnacji oraz korzyści, które za sobą niesie

Beton do niedawna kojarzył się jedynie z podłożem na zewnątrz. W ostatnich latach diametralnie zmieniliśmy jego rolę, dając mu miano elementu wystroju wnętrz. Tym samym znaleźliśmy dla niego miejsce w domach i mieszkaniach, używając jako formy wykończenia. Betonowe posadzki, schody, blaty, parapety to popularne rozwiązania w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Z racji tego, że jest pokryciem wierzchnim i jest narażony na wiele czynników zewnętrznych, należy szczególnie zadbać o jego pielęgnację, a najważniejszym jej elementem jest prawidłowa impregnacja.

Dlaczego należy impregnować beton

Jest to wyjątkowo chłonny materiał, który łatwo ulega zanieczyszczeniom. Ze względu na wysokie wchłanianie wilgoci, narażanie go na taki proces może skutkować jego uszkodzeniem. Naprzeciw temu wychodzą różnego rodzaju impregnaty. Nakładając je na betonową powierzchnię sprawiamy, że będzie trwała i na długo zachowa swoją świeżość. Na rynku mamy dostęp do wielu preparatów tego typu.

Rodzaje impregnatów do betonu

Jeżeli chodzi o tego rodzaju produkty rynek oferuje nam szeroki wachlarz impregnatów, różniących się od siebie barwą, fakturą i składem.

Analizując dostępne kolory, znaczna większość impregnatów występuje w wersji bezbarwnej, ale możliwe jest również znalezienie ich w formie barwiącej. Do najczęściej spotykanych kolorów należą białe, brązowe i czarne, na równi z żółtymi i zielonymi.

Jeżeli chodzi o wykończenie, możemy zdobyć impregnaty matujące beton, lub takie, które sprawiają, że jego powierzchnia połyskuje.

Impregnat do betonu na zewnątrz i wewnątrz – ważna różnica

Podczas wybierania odpowiedniego impregnatu musimy koniecznie sprawdzić, czy pasuje on do powierzchni betonowych, znajdujących się wewnątrz lub zewnątrz, w zależności jakiego produktu szukamy. Produkty przeznaczone do wnętrz różnią się bowiem od tych do stosowania poza domem.

Jeżeli chcemy zaimpregnować powierzchnię betonową, znajdującą się na zewnątrz bardzo ważne jest, aby wybrać produkt zabezpieczający przed wodą, mrozem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

Chcąc zabezpieczyć betonowe elementy w naszym domu, takie jak posadzki, parapety lub blaty musimy zwrócić uwagę czy środek, który wybraliśmy ochroni je przed ewentualnym ubrudzeniem, powstaniem plam, odcisków palców oraz innego rodzaju przebarwieniami, takimi jak np. plamy z tłuszczu.

Prawidłowa impregnacja betonu – skuteczny sposób na piękne wnętrze lub gustowną ozdobę powierzchni zewnętrznej 

Betonowe wykończenia to bardzo wyszukany i nowoczesny sposób tworzenia unikalnych przestrzeni mieszkalnych. Zarówno użyty w domu lub mieszkaniu, jak i na podwórku musi zostać odpowiednio zaimpregnowany, tak aby służył nam na lata i nie tracił swojego uroku i pierwotnego stanu oraz nie ulegał zniszczeniu. Mamy nadzieje, że powyższy artykuł przybliżył wam temat tego rodzaju ochrony betonu i już niebawem piękne i eleganckie betonowe elementy zagoszczą również w waszych wnętrzach, w zabezpieczonej i nieryzykownej formie.

Więcej dowiesz się z https://www.rafil.pl/konserwacja-betonu-jak-pomalowac-betonowa-posadzke/

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz