Jak zaaranżować wnękę w łazience?

Niewątpliwie łazienka jest najbardziej intymnym pomieszczeniem w domu. Właśnie tutaj dbamy o siebie oraz o to aby dobrze wyglądać. Skoro to takie ważne miejsce to może istotne jest aby zadbać żeby to miejsce wyglądało dobrze? Coraz częściej można spotkać wnękę w łazience. Co to jest i jak ją urządzić aby i mieszkańcy i łazienka czuli się dobrze? Do czego można ją wykorzystać i czy to rozwiązanie jest praktyczne?

Szereg możliwości praktycznych i estetycznych zastosowania wnęki w łazience

Ciekawym pomysłem na dobre zagospodarowanie zwłaszcza małej łazienki jest wykorzystanie wnęki. Czyli wgłębienia w ścianie umożliwiającego aranżacje dodatkowej przestrzeni. Mają one bardzo różnorodne rozmiary i kształty, dlatego każdy znajdzie odpowiednią do własnego wnętrza.

Prysznic we wnęce

Świetnym pomysłem na zagospodarowanie dużej lub średniej wnęki jest zamontowanie tam prysznica lub nawet wanny. Ostatnimi czasy modne są murowane kabiny prysznicowe czyli takie, które mają odpływ w podłodze oraz natrysk w ścianie. Można do tego zamontować szklane drzwi i łazienka z wnęką prysznicową gotowa! W przypadku wanny poleca się wykorzystać dodatkowo zasłonę lub specjalne zasuwy aby wzięcie prysznica również było wygodne. Oczywiście nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe i wtedy do wnęki można zamontować gotową kabinę prysznicową. Schowanie prysznica do wnęki zaoszczędzi cenną przestrzeń oraz optycznie nie będzie jej ograniczać.

Szafki, organizery i półki we wnęce w łazience

Ciekawą możliwością jest wykorzystanie wnęki jako przestrzeń do przechowywania przedmiotów. Może to być wnęka z półkami w łazience do przechowywania kosmetyków czy środków czystości. Miejsca na takie rzeczy nigdy za dużo. Nie musi być to nudne rozwiązanie. Półki mogą posłużyć do wzbogacenia wystroju wnętrza poprzez np.:

  • symetryczne ułożenie produktów
  • dodanie elementów dekoracyjnych
  • wstawienie roślin
  • użycie oświetlenia LED

Wnęka jako schowek na sprzęt AGD

Jeżeli wnęka jest dość duża, może posłużyć za miejsce na pralkę. W większości mieszkań to właśnie w łazience lokowana jest pralka ze względu na łatwość podłączenia instalacji wodnych. Ponadto, nad pralką pozostaje dużo wolnej przestrzeni, którą można wykorzystać

do wstawienia półek wnękowych. Warto w takim wypadku zabudować wnękę drzwiami lub zasłoną, aby pralka nie uczestniczyła w aranżacji łazienki.

Półka w ścianie prysznica wnękowego

Bardzo praktyczną i estetyczną formą wykorzystanie wnęki jest stworzenie poziomej i dość wysokiej półki w ścianie w murowanej kabinie prysznicowej. Będzie to miejsce do przechowywania środków do kąpieli. Zastosowanie podświetlenia w takich półkach doda elegancji łazience. Niestety wykonanie takich półek wymaga specjalnie dedykowanej pracy oraz zabezpieczenia przed wodą i wilgocią.

Umywalka z szafką we wnęce

W przypadku kiedy wnęka jest stosunkowo płytka można ją wykorzystać dwojako; jako przestrzeń z półkami jw., lub właśnie do zamontowania umywalki. Kiedy wnęka jest szeroko zaleca się drugą możliwość. Szafka z umywalką wsunięta we wnękę nie zajmuje cennej przestrzeni w centralnej części łazienki, a jest nadal funkcjonalna. Dodatkowo sprawia poczucie intymności zwłaszcza jeśli jest zamontowane lustro.

Wnęka w łazience a komfort korzystania

Stworzenie dodatkowych podziałów w łazience umożliwia bardziej komfortowe korzystanie z niej. Na przykład oddzielenie prysznica od umywalki stwarza dobre warunki do korzystania z niej jednocześnie przez dwie osoby. Dodatkowo kreatywne zagospodarowanie wnęki umożliwi zaoszczędzenie przestrzeni w łazience. Ponadto kreatywnie zagospodarowana wnęka będzie spójna z całością wystroju łazienki.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/waska-lazienka-z-oknem-niebanalne-pomysly-aranzacyjne

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 × 4 =