Jak wpuścić do swojej kuchni bez okna trochę światła

Twoja kuchnia jest mała, ciemna i na dodatek bez okna? Aranżacja takiego pomieszczenia spędza Ci sen z powiek? Niepotrzebnie! Poznaj kilka złotych rad, dzięki czemu wąska kuchnia pozbawiona dostępu do naturalnego światła nie będzie już Twoją mieszkaniową zmorą!

1. Więcej blasku w kuchni bez okna

Wąskie kuchnie bez okna są najczęściej spotykane w mieszkaniach w bloku. Jeżeli to twój przypadek, przy jej renowacji postaw na jasne kolory. Zacznij od ścian i podłóg. Zrezygnuj z ciemnych barw i postaw na jasną paletę kolorów. Świetnie sprawdzą się biele, bardzo jasne szarości i delikatne beże. Ciemną kuchnię uratują więc pastele, nie dokładaj w niej ciemnych mebli. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na nowy komplet, pomaluj fronty na przykład na biało. To tamie i skuteczne rozwiązanie dla ślepej kuchni. Wiele poradników, jak przeprowadzić taką zmianę znajdziesz na naszej stronie w zakładce „Metamorfozy”.

2. Niech się lśni w kuchni bez okna

Dobrą praktyką stosowaną w takich trudnych wnętrzach jest wybór błyszczących dodatków, a nawet większych powierzchni. Obecnie w modzie są błyszczące meble kuchenne, charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz. Świetnie sprawdzą się także w kuchniach bez dostępu do światła, ponieważ będzie ładnie odbijać światło sztuczne. Wzmocnisz efekt montując płytki nad blatem roboczym płytki z połyskiem.

3. Jeżeli nie okno, to salon z oknem

Dość radykalnym, ale korzystnym rozwiązaniem jest wyburzenie ścianki działowej dzielącej kuchnię od salonu. Taki krok da Ci przestrzeń i światło z salonu, który zazwyczaj ma duże okna. Nowo powstały salon z aneksem kuchennym to dodatkowych atutów. Nową przestrzeń warto zaaranżować tak, by oba pomieszczenia były spójne.

4. Oświetlenie w kuchni bez okna

W ciemnych kuchniach warto postawić na dobre oświetlenie, najlepiej w kilku różnych punktach pomieszczenia. Oprócz lampy sufitowej, która powinna dawać mocne światło warto wybrać oświetlenie ledowe pod górnymi szafkami. To nie tylko dodatkowe źródło światła, ale także usprawnienie pracy przy blacie roboczym. Montując dużą ilość oświetlenia w kuchni warto pamiętać o jak najbardziej energooszczędnych żarówkach.

5. Podwieszany sufit sposobem na powiększenie małej kuchni

Ciekawym pomysłem jest też wykonanie podwieszanego sufitu w kuchni. Aby nie zmniejszyć dodatkowo małej, ciemnej kuchni należy powieszenie wykonać na niewielkiej wysokości. Taki sufit daje duże pole do popisu jeżeli chodzi o nadanie wnętrzu ciekawego charaktery a także zamontowanie dodatkowego źródła światła sztucznego.

6. Szkło w ślepej kuchni

Szkło w aranżacji małej kuchni jest twoim przyjacielem. Przeszklone szafki dadzą efekt trójwymiarowości wnętrza. To także dodatkowy błysk, który w kuchni bez okna jest pożądany.

7. Fototapeta w kuchni

Efekt trójwymiarowości można uzyskać także innym sposobem. Jeżeli miejsce na ścianie ci na to pozwoli, możesz pokusić się o zamontowanie fototapety. Wybierz zdjęcie, które optycznie powiększy pomieszczenie. W zależności od stylu w jakim urządzona jest kuchnia, możesz wybrać rustykalny motyw włoskiej uliczki albo błękitnego nieba. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-kuchnie-bez-okna-porady-eksperta

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
14 − 3 =