Jak sprawić, by do kominka dorzucać pellet tylko raz na miesiąc?

Masz dość zapominania o dorzuceniu drewna do kominka i nie w porę wygaszonego paleniska? Najwyższa pora pomyśleć o zbiorniku na pellet, który za Ciebie będzie pamiętał o dosypaniu granulatu do kominka w salonie. Bez obawy, zbiornik będzie w innym pomieszczeniu, a Twój salon bez dodatkowego „mebla”. Innowacyjne rozwiązania pod tym względem pozwoliły cieszyć się swobodą i wygodą w każdym calu.

Jaki zbiornik na pellet do salonowego kominka?

Aby móc dołączyć do kominka w salonie zbiornik na granulat drzewny, potrzebujesz odpowiedni rodzaj pieca. Musi on przewidywać możliwość dodania do niego dodatkowego zbiornika. Zasobnik może być różnej wielkości. Jeżeli wybierzesz ten o pojemności 100 kg pelletu, prawdopodobnie wystarczy Ci załadowanie go na 7 dni.
Analogicznie są większe zbiorniki na pellet, np. na 200 kg. Taki będzie wymagał obsługi co 2 tygodnie, 300 kg co 3 tygodnie, a 400 kg raz na miesiąc. Dużo pracujesz, a do tego jeszcze na 3 zmiany lub Twój czas pracy jest nienormowany? Duży pojemnik na pellet, który połączony będzie z kominkiem, rozwiąże Twój problem raz na zawsze.

Na jakiej zasadzie działają duże zbiorniki na pellet do kominka?

Zwykle do kominków dołączany jest zasobnik na pellet o pojemności 35-45 kg. Zbiornik stoi blisko kominka. Natomiast olbrzymie zasobniki na pellet warto stawiać w innym pomieszczeniu (kotłowni) lub na dworze tuż przy ścianie, za którą usytuowany jest kominek. Olbrzymie zasobniki działają na takiej samej zasadzie co te mniejsze.
Różnica między jednym a drugim zbiornikiem na pellet jest w kilogramach wsypanego drzewnego granulatu do zasobnika oraz częstotliwością dosypywania paliwa. Zautomatyzowany kominek sam będzie sobie dozować pobór pelletu z zasobnika. Pobór będzie odbywał się w sposób pneumatyczny.

Z czego powinny być wykonane zbiorniki na pellet?

Duże zasobniki na pellet powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Metal ten skutecznie chroni pellet przed zawilgoceniem. Dzięki temu z powodzeniem może być ustawiony na dworze.
Zbiorniki na pellet ze stali nierdzewnej są mocne, odporne na wgniecenia i inne zniekształcenia. Skutecznie chronione są przed korozją. Dzięki temu długo służą bezawaryjnie.
Do jakich kominków nadają się dodatkowe zbiorniki na pellet? Sprawdź odpowiedź na https://iwonapellets.pl/kategorie/zbiorniki-na-pellet
W zasobniki 400-100 kg na paliwo drzewne granulowane można doposażyć kominki hybrydowe z przeznaczeniem na palenie pelletem. Zbiorniki 35-45 kg są już w wyposażeniu kominków ceramicznych.
Stare kominki, budowane w tradycyjny sposób zwykłego paleniska z kominem są nieprzystosowane do pobierania pelletu z zasobnika. Do tego służą jedynie designerskie kominki klasy 5.

Jakie są zalety kominków hybrydowych?

Kominki hybrydowe to nowoczesne piece, które doskonale wkomponowują się do wnętrza salonu. Wyposażone w przezroczyste drzwiczki pozwalają cieszyć się widokiem płomieni wydobywających się ze spalających się drzewnych granulków lub szczapek drewna. Rozprowadzają ciepło do wszystkich pomieszczeń w domu.
Kominki hybrydowe mogą być doposażone w duże pojemniki na pellet. Użytkownik sam decyduje, jak często chce zasypywać zasobnik. Wybiera więc zbiornik o danej pojemności w zależności od swych wymagań.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 ⁄ 10 =