Do góry
Budowa i remont

Industrialny styl elewacji domów jednorodzinnych – pomysły i inspiracje

Nowoczesność to cecha pożądana w każdej dziedzinie. W oparciu o najnowocześniejsze trendy, tworzymy projekty wnętrz, ogrodów oraz elewacji domów. Jak stworzyć niepowtarzalne i oryginalne przestrzenie, w oparciu o najnowocześniejsze trendy tworzenia elewacji? Praktyczne porady i wskazówki poniżej.

Zasady tworzenia domów w stylu industrialnym

Cechą charakterystyczną nowoczesnych domów jest minimalizm i industrializm. Odchodzi się od tradycyjnych kształtów starego budownictwa i zastępuje się go budowlami opartymi na figurach geometrycznych, najczęściej jest to połączenie kwadratów i prostokątów. Zmieniło się również projektowanie dachów, kiedyś najczęściej występowały w formie stożków i trójkątów, a obecnie są to płaskie powierzchnie. Wszystkie elementy domu są łączone w sposób symetryczny i geometryczny.

Kolorystyka w nowoczesnych elewacjach domów jednorodzinnych

Jeżeli chodzi występujące kolory, najczęściej spotkamy się z „klasykami”, czyli bielą, czernią, szarością, często połączonymi np. z drewnianymi lub betonowymi elementami. Jaki efekt dają te kolory?

Biały 

Najbardziej klasyczny i uniwersalny kolor, który równie dobrze ozdabia tradycyjne budowle, jak i te najnowocześniejsze. Tworzy estetyczne i delikatne budowle.

Czarny

Uwielbiany przez współczesnych projektantów, często znajduje swoje zastosowanie w ozdabianiu zewnętrznych ścian domów. Jest to kolor elegancki, a dom pokryty tą barwą jest oryginalny i unikalny.

Szary

Również bardzo popularny i coraz częściej stosowany. Idealnie sprawdzi się np. w postaci betonu, tworzącego chłodne, estetyczne i industrialne wykończenie. Idealnie połączy się z bielą, czernią lub drewnem.

Jakich materiałów używać przy elewacjach w industrialnym stylu

Można postawić na klasyczne ściany, pokryte farbami lub pokusić się o bardziej oryginalne rozwiązania, np. zastosowanie w elewacji elementów:

  1. Drewna
  2. Betonu
  3. Szkła – przezroczystego lub zmatowionego

Drewno ociepli wizualny odbiór naszej budowli. Jest to uniwersalne, ponadczasowe rozwiązanie niewychodzące z mody, które dobrze sprawdzi się w połączeniu z prawie każdym kolorem. Idealnie uzupełni również przeszklone powierzchnie.

Beton ochłodzi przestrzeń i zdecydowanie doda świeżości i nowoczesności, tworząc elegancką elewację. Jest również bardzo trwałym materiałem.

Drewno i beton mają dwie różne cechy, ocieplającą i ochładzającą, dlatego śmiało można stosować je jednocześnie, w odpowiednich proporcjach i łączyć w interesujący sposób, tym samym bawić się odcieniami i kolorami naszego domu, za pomocą oryginalnych projektów.

Szkło to zdecydowanie materiał, którego nie może zabraknąć w industrialnych, współczesnych budowlach. Otwarte, oszklone przestrzenie to jeden z podstawowych zabiegów w tworzeniu nowoczesnych aranżacji. Pomaga nam w osiągnięciu pięknego efektu wizualnego i dodaje elegancji, charakteru i oryginalności, ozdobionej nim powierzchni.

Elewacje w industrialnym stylu to klucz do nowoczesności

Jeśli cenimy sobie estetykę i zatrzymujemy się przechodząc obok pięknych, najnowocześniejszych domów, zdecydowanie postawmy na industrialny styl przy elewacji naszego domu. Dzięki wyżej wymienionym technikom i materiałom stworzymy niepowtarzalne budowle, które sprawią, że jako właściciele domu zdecydowanie poczujemy, że stworzyliśmy coś wyjątkowego.

https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/industrialny-styl-elewacji-domow-jednorodzinnych-inspiracje

Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz