Hydroizolacji tarasów – żywice poliuretanowe lub epoksydowe

Stosowanie żywicy epoksydowej jest szeroko rozpowszechnione w różnych dziedzinach i branżach, w tym w budownictwie. Jest ona wykorzystywana do hydroizolacji tarasów, ponieważ ma swoją własną charakterystyczną cechę, polegającą na tym, że po polimeryzacji może wykazywać właściwości odpychania wilgoci w połączeniu z utwardzaczem. Dwuskładnikowa żywica epoksydowa gruntująca przeznaczona jest między innymi do hydroizolacji tarasów i uszczelniania podłoży. Jest to produkt do gruntowania powierzchni, które mają być pokryte płynnymi membranami poliuretanowymi. Ten rodzaj żywicy wykorzystywany jest także do gruntowania podłoża pod systemy posadzkowe poliuretanowe i epoksydowe.

Hydroizolacji tarasów – żywice poliuretanowe lub epoksydowe

Bez względu na to, z jakiego materiału wykonana jest płyta tarasu, stanowi ona jedynie podstawę. Do prac hydroizolacyjnych na tarasie zalecane jest stosowanie dwuskładnikowych żywic poliuretanowych lub epoksydowych, które charakteryzują się dużą elastycznością i trwałością. Grunt na bazie żywicy epoksydowej przeznaczony do hydroizolacji tarasów nadaje się do podłoży chłonnych: betonowych, cementowych oraz niechłonnych takich jak płytki ceramiczne. Wodorozcieńczalna żywica epoksydowa posiada dobrą przyczepność do podłoża, zarówno nienasiąkliwego i nasiąkliwego. Wykazuje znaczną odporność na wodę, oleje mineralne, sole, zasady itd. Ten produkt można nakładać na powierzchnię wilgotną.

Hydroizolacja tarasów jest wykonywana na warstwie dociskowej i jest bezspoinową wodoodporną membraną o minimalnej grubości 2 – 4 mm z poliuretanu i żywicy epoksydowej. Jest to elastyczna powłoka hydroizolacyjna, która lepiej nadaje się do ochrony podłoża przed przesiąkaniem wody i pękaniem pod wpływem zmian temperatury. Układanie syntetycznych materiałów elastycznych nie tylko znacznie oszczędza czas, ale także gwarantuje maksymalną równowagę jakościową i estetyczną dzięki uzyskanej bezspoinowej powierzchni, która jest łatwa do czyszczenia i nie wymaga konserwacji.

Korzyści hydroizolacji tarasów żywicą z polimetakrylanu metylu

Wysoka elastyczność i zdolność do mostkowania pęknięć: ruchy konstrukcyjne można kompensować bez powodowania uszkodzeń
Szybkie utwardzanie: system wymaga znacznie krótszego czasu utwardzania niż systemy na bazie żywic epoksydowych lub poliuretanowych. Naprawione powierzchnie mogą być w pełni użytkowane jeszcze tego samego dnia. Szczelność w najtrudniejszych miejscach: nawet najbardziej skomplikowane elementy (np. słupki poręczy) otrzymują jednolitą powłokę hydroizolacyjną dzięki zastosowaniu materiału w postaci płynnej. Trwałość: hydroizolacja tarasu ze zintegrowaną warstwą konserwacyjną może wytrzymać przez długi czas silne mechaniczne obciążenia punktowe od stołu i krzeseł. Indywidualny projekt z płynnymi polimerami: pięknie zaprojektowana podłoga zewnętrzna tworzy niepowtarzalny styl i jest ważnym elementem jakości życia. Żywe kolory, indywidualne wzory i faktury tworzą żywe, otwarte przestrzenie. Jednocześnie systemy na bazie ciekłych polimerów są funkcjonalne i niezawodnie chronią powierzchnie przed wpływami chemicznymi i mechanicznymi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 + 24 =