Czym powinna cechować się solidna posadzka przemysłowa?

Posadzki przemysłowe są stałym elementem każdej hali, browarów, chłodni, magazynów itp. Zazwyczaj nie wzbudzają one w nas żadnego zainteresowania, pełnią po prostu funkcję użytkową. Możemy jednak zacząć baczniej im się przyglądać wtedy, gdy niestety ich konstrukcja zaczyna zawodzić. Pojawiają się na nich liczne spękania, beton kruszeje itp. Często takie następstwa są wynikiem nadmiernych oszczędności podczas kładzenia samej posadzki. Nie jest ona tymczasem tanim elementem i zazwyczaj pochłania spore koszta jeśli chodzi o całą inwestycję. Lepiej zatem od razu przyłożyć się do jej prawidłowego wykonania, aby w późniejszym czasie nie mierzyć się z jej złym stanem.

Jaka musi być posadzka przemysłowa?

Już na samym etapie planowania posadzki powinniśmy porządnie zastanowić się nad tym, jakie musi ona posiadać cechy. Niewątpliwie trzeba do nich zaliczyć wytrzymałość. Posadzki przemysłowe muszą radzić sobie z różnej wielkości ciężarem. Czasem jest to wielkogabarytowy transport magazynowy. Taka posadzka nie może pod jego wpływem pękać. Posadzka musi również być odporna na ścieranie. Każdego dnia chodzić będzie po niej wiele osób, będą przejeżdżać tam także różne pojazdy. Nie może ona także pylić. Pył tego typu może być przede wszystkim niekorzystny dla zdrowia. Warto jednak skupić się również na tym, że ma on wpływ na działanie maszyn, jeśli będzie się na nich nadmiernie osadzał.
Wysoko stawianym wymaganiem jest również szczelność. Brak szczelności oznacza, że różnego rodzaju płyny mogą po rozlaniu penetrować strukturę posadzki i tym samym straci ona na jakości. Ta kwestia bezpośrednio łączy się również z odpornością na różnego rodzaju czynniki chemiczne. W halach mamy do czynienia z pojazdami, które przewożą takie substancje. Po ich rozlaniu, nie powinny one przenikać do posadzki, ale również nie mogą niszczyć jej wierzchniej warstwy.
Ważną kwestią jest także to aby była ona łatwa do utrzymania w czystości i aby można sprawnie ją konserwować w razie potrzeby. Taka konserwacja nie powinna być także zbyt droga. Posadzki muszą być również antypoślizgowe, estetyczne, a w niektórych konkretnych przypadkach antyelektrostatyczne.

Projektowanie i wykonanie posadzki przemysłowej

Źle wykonana posadzka przemysłowa, może naprawdę okazać się strzałem w kolano dla każdego inwestora. Dlatego też istotną kwestią jest wykonanie projektu tego, jak miałaby ona wyglądać. Nie każda posadzka musi być taka sama i nie każda musi posiadać takie same parametry. Warto zatem wcześniej przeanalizować jakie są wymogi dotyczące danego miejsca i wykonać wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną.
Przy takiej inwestycji nie ma miejsca na nadmierną oszczędność. Dobrze jest korzystać z wysokiej klasy materiałów. Jeśli posadzka jest bowiem już od początku wykonana po taniości, wówczas nawet jej naprawienie może okazać się niezwykle trudne, a nawet i niemożliwe. Wiele wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do tego typu prac, możemy znaleźć w tym sklepie: https://matbau.com/sklep/posadzki-przemyslowe-dekoracyjne/naprawa-posadzek-betonowych/weber-floor-4610-durotop-25-kg/.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 × 25 =