Czym charakteryzują się nowoczesne okna PVC?

Wybór stolarki okiennej wpływa na wygląd budynku, jego energooszczędność, a także komfort użytkowania. W sprzedaży dostępne są okna drewniane oraz aluminiowe, jednak od lat najchętniej wybierane są produkty wytwarzane z polichlorku winylu. Ich popularność związana jest przede wszystkim ze znakomitego stosunku ceny do jakości, jaki zapewniają.

Okna PVC, czyli inwestycja na lata

Polichlorek winylu, czyli PVC to materiał wynaleziony jeszcze w XIX wieku. Pierwsze okna PCV, zwane też PCV zaczęto montować w Niemczech w drugiej połowie XX wieku. Do Polski tego rodzaju produkty dotarły w latach 70-tych XX wieku i szybko zaczęły cieszyć się dużą popularnością. Obecnie stolarka okienna z PVC jest najchętniej wybierana przez Polaków, a jej produkcja i sprzedaż z każdym rokiem rośnie. Współczesne okna z tworzyw sztucznych to nowoczesne produkty, które charakteryzują się znakomitą trwałością i estetyką. Dynamiczny rozwój technologii pozwala na tworzenie wyrobów spełniających wyśrubowane normy w zakresie izolacyjności termicznej. Dzięki zastosowaniu wielokomorowej konstrukcji oraz dwóch płaszczyzn uszczelniających, okna PVC mają niski współczynnik przenikania ciepła i skutecznie chronią przed jego utratą. Dobrej jakości produkty wzmocnione stalowymi profilami nie wymagają konserwacji i nie zmieniają swych właściwości nawet przez 30 lat. Wybór tego rodzaju produktów stanowi więc znakomitą inwestycję.

Obowiązujące trendy

Polichlorek winylu to materiał, który może być barwiony na dowolny kolor. Oznacza to, że okna z tworzyw sztucznych dostępne są w bogatej palecie barw. W sprzedaży znaleźć można nawet produkty imitujące drewno lub aluminium. Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były tradycyjne okna PVC w kolorze białym lub brązowym. Zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami, klienci najchętniej wybierają profile szare lub antracytowe. Decydując się na ciemne barwy, trzeba pamiętać, że takie profile latem mocniej się nagrzewają. Aby nie dopuścić do odkształcania się ramy, należy wybierać produkty renomowanych producentów, które zapewniają odpowiednią sztywność. Poza wyglądem zewnętrznym większość użytkowników zwraca uwagę również na poziom izolacji termicznej. Przyjmuje się, że wybór nieodpowiedniej stolarki okiennej może generować straty ciepła nawet na poziomie 35 procent. Zastosowanie nowoczesnych okien PVC pozwala znacząco ograniczyć straty ciepła i obniżyć koszty ogrzewania budynku. Nowoczesne okna PVC to produkty, które mogą być poddawane recyklingowi, dlatego korzystanie z nich nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 ⁄ 14 =